Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Kommunikációs és...

Budapesti Kommunikációs és Üzleti főiskola, meg még több egyetemen/főiskolán, miért ennyire eltérőek a ANA és ANK közötti ponthatárok?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szemetszúrt nekem, hogy most nézegettem a fent említett iskolát.. és nézegettem a ponthatárokat, 2008-ban, és 2009-ben. ( [link] ), és láttam hogy a pl 2009-es felvételire a ponthatárok:

ANA (alapképzés-nappali-államilag finanszírozott): 435

ANK: (alapképzés-nappali-költségtérítéses) 166


Szerintem ez egy kicsit nagyon eltérő.. most vagy én értem vagy értelmeztem félre.. vagy télleg ennyire úgymond a "pénz beszél" vagy ez miért van így? Köszönöm a válaszokat..


2010. jún. 16. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze felvesznek fizetősre kevesebb ponttal is. Aztán nézd meg, hogy ebbőlhányan végzik el. Merthogy a zh vizsga egyforma és egyszerre van mindkettőjüknek. Atanár nem is tudja ki költségtérítéses.
2010. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bkf gonosz:( most indit uj muveszeti kepzeseket, a filmszakra jelentkeztem, 2 fordulon tovabb is jutottam es mar csak egy van hatra, allamira a 30 emberbol nagyon maximum 10--et vesznek fel:( szerinted?...
2010. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Attól nem gonosz, mert nem vesz fel minden tehetségtelen kezdőt filmszakra. Igazuk van, hova kéne pl évente 30 operatőr?


Amúgy azért ilyen nagy a különbség, mert a költségtérítésest általában a gyengébb tanulók jelölik.

2010. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem arrol beszelek hogy tehetsegtelenek vagyenek fel. akik eljutottak eddig, azok azert, mert tudnak vmit.. kepzeld el.

en azt mondom hogy a max 30 emberbol nagyon keveset vesznek fel allamira. azert mert az allam nem ad tobbre keretet. ami szomoru

2010. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Az állam minden évben megnézi, hogy valamely diplomából hány embernek lesz valószínüleg állása. És annyit támogat. Nagyon helyesen. Teljesen felesleges évi 30 rendezőt támogatni, ha csak 1-nek lesz állása.

Aki fizet az meg azt tanul amit akar.

2010. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel az állami támogatott képzésben magasak a ponthatárok, így sok olyan diák van, akik eredményeik alapján nem érik el ezt a pontszámot, de ettől még ők is szeretnének továbbtanulni. Költségtérítéses képzésre- viszont mivel alacsonyabbak a ponthatárok-, ők is bekerülhetnek. Ettől függetlenül a képzésben már mind államis, mind költséges egy és ugyanazt tanulja, nincs különbség.
2010. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!