Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás duális...

Nemzetközi gazdálkodás duális képzésen, és egy év kihagyás, vagy repülőgép-szerelő és utána estin mérnök?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Februárban nem adtam be a jelentkezésem sehova-mondvàn úgysem vesznek fel sehova.(önbizalom hiány...)Ehhez képest gazdasági irányban 465 pontom van,lehettem volna bátrabb is.Mivel nem szeretnék kihagyni egy évet(hamar szeretnék otthonról költözni),gondolkodtam hogy most nappalin elvégzem a repülőgép szerelőit,utána meg estin egy mérnökit.Csak nem tudom mennyire menne,mert csak 76%-os közép matekot írtam,és a fizika tudásom jelenleg kb 0.Az a baj hogy tudom milyen tudást kéne magamra szednem a mérnöki pályához,és nem tudom képes lennék-e rá...Ellenben a nemzetközi gazdálkodást egy kevésbé matekosabb közgáz szaknak hallottam,a nyelvekhez pedig elég optimistán állok.Illetve az is érdekel hogy melyik piacképesebb itthon-külföldön?Előre is köszi🤗🤗🤗
2018. jún. 16. 10:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés:mivel elég gyenge középsuliban voltam,a tanáraink kb. minden érettségi tárgyból 2-es szintre készítettek(erre volt igény).Illetve ami nem volt érettségi tantárgy(pl:fizika) abból csak ilyen basszunk oda valamit úgy se figyelnek oktatás volt.(teljesen jogosan).Ennek ellénére az érettségi átlagom 85 pont,mert tanultam és nem hagytam hogy lehúzzon a suli...Viszont nagyon távoli még a tudásom egy jövendőbeli mérnökétől,nem tudom képes lennék-e rá...
2018. jún. 16. 10:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A döntésedet az alapján hozd meg, hogy melyik szakma érdekel jobban! Azért eléggé más a kettő. :) Én Nemzetközi gazdálkodás szakon vagyok duálisos, szóval ha érdekel a téma, akkor tudok segíteni. Egyébként szerintem mindkettő nagyon piacképes. Kérdés, hogy érdekel-e annyira a közgazdaságtan, hogy megérje buknod egy évet érte.


Lehetséges, hogy már döntened is kellett, mert későn jött a válasz, de ha a repülősbe kezdtél, akkor onnan még átmehetsz jövőre duálisba, legalább kipróbálod mennyire tetszik ez a szak.

2018. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!