Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti járnátok 8 évig egyetemre?

Ti járnátok 8 évig egyetemre?

Figyelt kérdés
Két lehetőségen gondolkozom és mindegyik nagyon érdekel, ezért az is felmerült bennem, hogy akár egymás után is elvégezhetném őket. Viszont ez így 8 év lenne, egy 3 éves alapkézés + egy 3 éves alapképzés egy 2 éves mesterrel.
2018. jún. 17. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem büfészakok akkor igen.
2018. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Húzós. Csak akkor tanulnék ennyit, ha karrierista beállítottságú lennék, akinek mindegy, hogy lesz-e és hogy mikor lesz családja, gyermeke. De sokan képesek végigcsinálni, mert céljuk, úgyhogy szerintem, ha képes vagy áldozni 8 évet tanulásra, akkor miért is ne. :)
2018. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Miss Endzsi ***** válasza:
34%
Használd ki, amíg van időd tanulni és megteheted.
2018. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Kizárt, ha ezekkel is csak alkalmazotti léten tengődhetnék idióta főnökök irányítása alatt.
2018. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Összesen kb nettó 15 éven keresztül jártam egyetemre. A legutóbbit fél éve fejeztem be, és már hiányzik.
2018. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ milyen szakok. De én pl ha befejezem a mesterképzést még szeretnék maradni phd-ra, mivel az alapszak 3,5 év volt a mester 2 a doktori meg majd még 4 a végére 9,5 évet húzok le az egyetemen. Mondjuk én nem akarok utána se elszakadni az egyetemtől, tanárnak készülök. :) Szóval nekem annyira nem hangzik vészesen 8 év
2018. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyenen gondolkozol, akkor valószínűleg te is olyan beállítottságú vagy, hogy szeretsz tanulni, mármint főleg azt a részét, hogy új ismeretekkel gazdagodhatsz, meg fejlesztheted magad. Ha én nem ilyen lennék, hanem mondjuk csak valami jól fizető állás miatt kellene annyit tanulnom, azt nem hiszem, hogy kibírnám. Egyébként számomra az ideális munka is az lenne, ha folyton tanulhatnék, én imádom ezt, meglátni az összefüggéseket, meg rengeteg sok ismeret van és sosem tudjuk kimeríteni. Ha ezekért a szakokért/tárgyakért nagyon lelkesedsz, szerintem megéri belevágni, de ez sok év és szerintem előfordulhat hogy közben is formálódik a véleményed, és szerintem ettől ne félj és ne félj változtatni se, ha már nem úgy gondolkodsz, mint az elején :) Nekem is sikerült a leghosszabb osztatlan szakot kiválasztanom, és ezután még lennének terveim (csak ugye ahhoz már pénz is kell, mert nincs végtelen támogatott félév). Szóval röviden igen, én járnék 8 évig egyetemre :D
2018. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem járnék.
2018. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én 5 éves osztatlan egyetemi szakra jártam 13 évig....nem rúgtak ki, mert önköltséges volt, a tárgyakat bármennyiszer lehetett fel venni - volt amit 8X vettem fel de csak 6X vizsgáztam belőle.......


szerettem, buli volt......és nem szakadtam meg a tanulásban...sok mindent köszönhetek az egyetemnek..többek között a feleségemet is, a baráti társaságom és a jó munkahelyem :-)


Diplomába pedig az szerepel 10 félév volt a képzés.....

2018. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!