Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy Corvinus/SZ...

Mennyire nehéz egy Corvinus/SZTE/BGE-s pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés

Szerintem van eszem a matekhoz, egy “elismert” tanárnál 4-5 vagyok, de hát ez nem tudom mennyire elég egy egyetemi szintű matekhoz...

Apukám szintén pszk-n végzett, egy lángelme matekból, de amikor mondta, hogy analízisből egyszer meghúzták (végül majd sikerült), kicsit elijedtem ettől.

Tudom, hogy egy mérnöki mateknál sokkal könnyebb, de hát nem véletlenül nem mérnöki szakra szeretnék jelentkezni.

Valaki, aki esetleg oda jár tudna mondani valamit?


2018. jún. 18. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
BGE-rők tudok, a matek húzós de én is megcsináltam anno pedig 4-es voltam gimiben matekból (teljesen átlagos gimiből jöttem, nem voltam matek fakton, középszintű érettségim is vhol 70% környékén volt). Pár matekos tárgy van, nem vészes. A számviteles tárgyak rosszabbak :D
2018. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A PSZ a legnehezebb üzleti alapszak (ezzel együtt a legpiacképesebb is), viszont ezzel együtt nem eget rengetően nehéz. Én az SZTE-ről tudok nyilatkozni, itt félévente van legfeljebb 2 olyan tárgy, ami tényleg szívatós, de messze nem teljesíthetetlen. A matekos tárgyakból elő-előfordul, hogy valakit visszatapsolnak 1-2-szer, de nem emiatt szoktak csúszni vagy kibukni. Ha középszinten tudsz teljesíteni egy stabil 4-est, és rászánod az időd a gyakorlásra, nem lesz gond a matekkal :)
2018. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Corvinuson eléggé tanárfüggő a matek. Itt az emelt érettségi óriási előny. Bár tény hogy nem elvárás, de a tempó az nagyon gyors. Ha nem lettek volna zseni kollégista matekosok nem lettem volna 3as :D

Nevenincs középsuliból jöttem 84%os középszintű matekkal

2018. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Corvinus Psz-en vagyok. Az analízis nem nehéz, ha gimiben faktos voltál, de a valszám, a stat, pénzügy, számvitel, opkut stb már szórja a népet. Azt hittem, hogy az első félév lesz a legnehezebb, de valójában az volt a legkönnyebb.

Szerintem nagyon megéri erre a szakra jönni, majd utána egy msc-re szintén a BCE-n.

2019. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!