Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a skandinavi...

Mi a véleményetek a skandinavisztikáról és a többi nyelvszakról?

Figyelt kérdés
Jelen pillanatban 10.es vagyok, és nagyon szeretem a nyelveket, ezért ezzel kapcsolatosan szeretnék továbbtanulni. Úgy néz ki hogy nyáron meglesz a felsőfokú angol és 12.re egy középfokú francia nyelvvizsga. Nézegettem nyelvszakokat én nagyon megtetszett a skandinavisztika... Az lenne a kérdésem hogy nulla svéd/norvég nyelvtudással el lehet-e boldogulni ezen a szakon, és hogy ezt mennyire érdemes választani, el lehet-e vele helyezkedni. Még tetszett az anglisztika, romanisztika, (nemzetközi tanulmányok) szakok is, ezekről is várom a véleményeiteket.

2018. jún. 18. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én norvég szakon tanulok. A többi nyelvszakhoz képest az ELTE-n ez egy viszonylag kemény szak, bár így sem olyan vészes :) Én nulla tudással kezdtem, előtte angolt és németet tanultam, ennek hála könnyen is megy a nyelv. Viszont sajnos a nyelvtanárok szarul kérik számon az anyagot és ezért nehéz 5-ös szintet hozni. Pl legutóbbi dogához szövegeket kellett olvasni, és feltett egy ilyen kérdést, hogy “jelöld meg, melyik szereplő mondta az alábbi mkndatokat”. Bakker, honnan tudjam? És ennek mi köze a nyelvtudásomhoz, inkább csak a memóriámat méri. Na mindegy. A vizsgák harmadik félévtől teljesen norvégul mennek, a szóbelik is. Sok könyvet angolul vagy norvégul találsz csak, erre szintén készülj fel. Nekem ez amúgy csak mellékszakom(minorom), de többet kell tanulnom rá, mint a főszakomra, és így is szarabb jegyeim vannak, mint ott. De amúgy ha tetszik, hajrá :D
2018. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Azt tudnod kell, hogy a kisebb nyelvszakok nem feltétlenül biztosítanak önálló megélhetést, mivel elég kevés norvég tolmácsra, nyelvtanárra van szükség, illetve a norvég írók remekeit sem kapkodják el a magyar vásárlók.


Mindenképpen valami másik szakmát kellene keresned mellette, például kereskedelem/marketing stb.

2018. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, azért választanám ezt a szakot, hogy egy harmadik nyelvet is elsajátítsak ami a svéd lenne. Úgy gondolom, hogy egy angol francia svéd nyelvtudással már megtudnék élni Magyarországpn vagy akár külföldön, de javítsatok ki ha nincs igazam...
2018. jún. 19. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó nyelvtudással rendelkező ember bárhol el tudnak helyezkedni. Nem csak tolmácsként. Ne aggódj.
2018. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz amit az utolsó ír. Ma már alap a jó nyelvtudás mindenhol, csak másoknak rendes szakmájuk is van mellette. És a legtöbb helyen csak angol- esetleg német nyelvtudásra van szükség.
2018. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!