Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű fizika érettségive...

Középszintű fizika érettségivel lehetek fizikus?

Figyelt kérdés
Közép fizika és emelt matek érettségivel van esélyem felvételt nyerni fizika szakra? Hátrány, ha csak a matek emelt?

2018. jún. 19. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze van esélyede de ha ez erdekel miert nem emelteztel?
2018. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a sulimban nincs rá felkészítés
2018. jún. 19. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
persze amúgy ugy is az ,,alapoktól" kezdesz
2018. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
Persze,viszont ha van időd megpróbálhatnál gyakorolni az emeltre. Például Dér-Radnai-Soós példatárat beszerzed az állítólag egy jó alap.
2018. jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ez az állítás hamis. válasza:
100%

A Dér-Radnai-Soós példatárnál szerintem sem csináltak még jobb alapozót, mind a mai napig. Csináld csak végig belőle az összes feladatot, s akkor lesz egy relatíve szilárd "talapzatod", amire már fel tudod építeni a felkészülésedet.


Érdemes mellé beszerezni valami fizika tankönyvet is, ahol az elméleti háttérnek is utána tudsz nézni. A Holics féle Fizika I-II egész jó ezen a téren. (Hosszúnak hosszú, de hát a tanuláshoz türelem kell, s amúgy sem egyszerre kell befalni az egészet.)


Továbbá a matematikai háttérre sem árt rágyúrni, mert arra is nagy szükséged lesz. Szerencsére abból emelteztél, így jobban állsz, mint én álltam a 90-es évek közepén.


Ha valóban fizikusi pályára készülsz, jó, ha előre tudod, hogy matematika, matematika és matematika...

Régebben még tananyag volt a szakközépben is az egyváltozós, valós függvények deriválása és integrálása is, amire épített is az egyetem, de úgy tudom, ma már ez megváltozott. Mindenesetr, nem árt talán, ha kicsit ezt is megalapozod. A diff.egyenleteket ugyan még ráérsz majd később megszimatolni, de a képzésben szintén kiemelt szerepe lesz majd, ahogy a vektorszámításnak is, a valszámnak is, stb, stb.


A talán legfontosabb rész, amire majd' minden épül később, jelesül a kvantummechanika például egyáltalán nem érthető meg a komplex számok, a lineáris algebra, vektorterek, diffegyenletek nélkül.


Véletlenül sem akarom kedvedet szegni, de - noha a fizika a közhiedelemmel ellentétben rendkívül érdekes dolog - arra fel kell készülnöd, hogy nem mesedélutánokat fogsz hallgatni, hanem gyakorlatilag matematikát.


Ha ezzel tisztában voltál, akkor bocsi a hosszas kifejtésért, csak láttam már olyat, aki teljesen másra számított és kicsit sokkolta a dolog.

2018. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Felvételt nyerni van esélyed, de bent maradni/végig csinálni nehezebb lesz. Ne csak a felvételt célozd meg már most is!
2018. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!