Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatika melyik ága...

Az informatika melyik ága felé menjek?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben már én is végzős leszek a szakközépiskolámban, viszont érettségi után fogalmam sincs, hogyan tovább. Informatika szakot tanulok ki (programozás, adatbázis kezelés, hálózati alapismeretek.. stb.), de csak azért mert úgy gondolom hogy ezek az informatika bármely ágánál alapul szolgálnak. Engem valójában a 3d tervezések (játékokhoz, filmekhez), videó szerkesztés/vágás, VFX kezelés, weblap design-weblapszerkesztés érdekelne legjobban.


Ma megnéztem egy toplistát, mennyire fizetnek jól egyes szakmákért. Elszomorodva láttam, hogy grafikusok majdnem fele annyi fizetést kapnak, mint pl. a mérnökinformatikusok. Na itt blokkoltam le egy kicsit, mert nem tudom most hogyan tovább. Elkezdtem kitanulni az infó szakot, ez eddig oké, mert tudtam hogy valahogy erre fele húz az érdeklődési köröm tanulást, illetve munkalehetőséget illetően. Ezek után alakult ki bennem, hogy grafikusként szeretnék tovább tanulni, de így ahogy elnézem ebből nem sok minden fog kialakulni. Mérnökinformatikát kitanulva mennyivel lenne másabb a 3D szerkesztés/tervezés? Esetleg ha az utóbbit választanám, akkor szerintetek helyesen döntenék?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


18f



2018. jún. 19. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Hányszor írod még ki a kérdést, főleg hogy választ is kaptál rá? Ment a kérdésed bejelentése az adiminoknak.

2018. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinformatikával sok állást be lehet tölteni (fejlesztő, tesztelő, szoftvermérnök, projektmanager stb). Nem a papír határozza meg, hanem hogy meg van-e a pozícióhoz szükséges háttértudás (és ezt nem az egyetem adja, hanem a saját egyénnek kell megszereznie, gyakornokoskodni kell stb).


Grafikusként a tehetség és a gyakorlat számít (szerintem). Nem valószínű, hogy előrébb leszel, ha elvégzed a mérnökinfót, mert abszolút nem idevág.


És ne a fizetés alapján válassz szakot. Ha sikerülne is csak a pénz általi motivációval az egyetemet elvégezni, utána valószínűleg napi 8 órába olyan munkát kellene végezned, amit lehet nem is szeretsz igazán. És pár hónap után már a fizetés se nagyon fog motiválni.

2018. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudnék írni itt szép regényeket a szövegértésről,de nem fogok neked külön órát tartani csak mert negbuktál belőle. Tökéletes intő példa vagy arra, aki nem olvassa végig a problémát. Magyarán attól még hogy az első bekezdés szinte ugyan az, nem azt jelenti, hogy nincsen folytatása. Másrészt az ilyen mértékű pofátlanság is a kedvencem (khm.. szarkazmus), hogy inkább kiírják az értelmetlen kommentjeiket publikusan, minthogy privátban megírnák a kérdezőnek a problémájukat. Hát igen.. ma már a kultúráltság is nagy értéknek számít.

DE vissza az eredeti kérdéshez ^^

2018. jún. 19. 21:21
 4/5 A kérdező kommentje:

A fenti kommentem az #1 válaszolónak ment.

#2 válaszoló: köszönöm az értelmes és hasznos választ! :D

2018. jún. 19. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:

A webfejlesztés az jónak hangzik, és fizetésileg se marad el.

Egyébként többféle grafikus létezik, de ha izgat a játékfejlesztés, akkor a te jövőd nem Magyarországon íródik.

A játékfejlesztés nem igen megy ebben az országban, itt valahogyan nem megy ez az egész, magyar fejlesztésű játékok nem is nagyon vannak. (Nevesebbek.) És nem is nagyon terveznek semmi nagy durranást.


De ha valóban érdekel a játékipar, akkor csodás karriered lehet például Franciaországban, más nyugati országokban, vagy akár az USA-ban, ha távolabbra akarsz menni.


Egyébként a helyedben egy általános bsc informatikai szakot végeznék el, például mérnökinfót. Ha azt elvégezted, utána már mehetsz arra a szakmában ami érdekel, és fejleszteni is tudod magad.

Énis játékfejlesztőnek akartam menni, de végig gondoltam, és nem láttam olyan tág és sokszinű jövőt mint egy más általános infó szaknál. (Pedig Angliában élek.) Ha lesz lehetőség, legfeljebb tovább szakosodok arra az ágra ami akkor érdekel.

2018. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!