Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai mérnöknek megéri...

Logisztikai mérnöknek megéri tanulni manapság?

Figyelt kérdés
Már régóta keresgélek, de smmilyen konkrétumot nem találtam a tanulmányok utáni lehetőségre. Mennyire számít ez hiányszakmának manapság? Esetleg Profession.hu-n hogyan keressek ereményesen az ilyesfajta munkákra?

2018. jún. 21. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos az állas hírdetéseket én sem találom, pedig engem is érdekelne...


2016-os statisztika szerint 89% dolgozik az MSc-vel Magyaroszágon, ennek 86%-a végez diplomás munkát.


Az átlag bruttó bér 380 000 Ft.


A többség folyamatmérnökként, tesztnérnökként és főleg beszerzőként dolgozik vele...

2018. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
A mérnöki szakmán belül nem számít kifejezetten keresettnek. Mivel mostanában alapvetően mérnökhiány van, így jó eséllyel lesz állásod, de ne számíts akkor fizetésre, mint más mérnöki szakoknál.
2018. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit értünk "más mérnöki" szakoknak?

Nem csak a villamos, gépész és mechatronikai mérnök létezik, hanem ezen kívűl még jópár...

És sok van amivel nem nagyon lehet munkát találni, ha mégis akkor rosszul fizet.

Pl. faipari mérnök, vicc.


De a logisztikai mérnöki diploma jelenlegi piaci értéke magasabb az enrgetikai mérnöki, a biomérnöki vagy az infrastruktúra-építőmérnöki szakokénál... De még sorolhatnám.

2018. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem megéri, a logisztika nagyon fontos terület. Nézz körül a profession.hu-n milyen állásajánlatok vannak.
2018. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Profession-ön "Folyamatmérnök" kulcsszóra keress.

Korlátlan számú elhelyezkedés van ezen a területen, a fizetés is jó. Kompetenciák, soft-skillektől függően br 350e Ft-tól felfele lehet fizetést kapni, átlagban úgy br. 500e Ft-ot.

Hiányszakma, mert ezen a területen nehéz jó mérnököt találni.

2018. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 nem tudom honnan veszi ezt, a logisztikai mérnök kifejezetten keresett szakma. Gyakorlatilag az összes gyártással foglalkozó cégnél jó pozícióban el lehet helyezkedni vele.

Process engineer, folyamat mérnök, ezekre kell keresni.

2018. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon korrekt válaszokat kaptam mindenkitől, köszönöm szépen!
2018. jún. 23. 18:29
 8/9 anonim válasza:
Hol van logisztikai mérnök képzés, másoddiplomás képzésként?
2018. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TuttiFruttiHarcos ***** válasza:

Mindenképpen megéri logisztikát tanulni. Mivel a logisztika eléggé széleskörű, így az álláshirdetésekben nem feltétlen a "logisztika" kulcsszóval találod meg az állásokat. A logisztikába beletartozik a beszerzés, raktározás, készletezés, anyagmozgatás, termelés, értékesítés, szállátás stb.


Eléggé keresett szakma, mutatja ezt az is, hogy pl a kecskeméti Neumann János Egyetem GAMF Karán az új logisztikai mérnöki alapszakon már számos duális partner van, akik a vizsgaidőszakokban és nyaranta foglalkoztatják a hallgatókat.

2018. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!