Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik nehezebb szak? Mérnökin...

Melyik nehezebb szak? Mérnökinformatikus vagy villamosmérnök?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A villamosmérnöki.
2018. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért nehezebb? Miben nehezebb?
2018. jún. 22. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
hagyjuk... inkább tanulj esztergályosnak
2018. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom én itt gyikon úgy vettem észre hogy a villamost nehezebbnek mondják, de a valóság az h meg mindig az egyén érdeklődési körétol függ. Toronymagasan, ahogy az előző majdnem ugyan ilyen kérdésben mondták.
2018. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Ez egyén függő. Mérnök informatikán is van villamosságtan, elektronika, jelek és rendszerek. Szakiranytol függően érzékelők stb.


Mind a kettőn húzós a matek, de itt is attól függ milyen szakirányon vagy. Mérnökinformatikan hálózatos irányba nem nehéz. De más irányokba ahol iparral foglalkozol az már húzósabb. Vagy jelfeldolgozás. Az már iszonyatos matek.


De mindkettő iszonyatosan jó irány. Mindkettőre kell középiskolai alap. Jobb ha nem gimibe tanultál, hanem olyan iskolába ahol már villamosságtan alapokat tanultad gyakorlatba is nem csak fizika órán. Jó ha már probapanelen raktál össze dolgokat illetve terveztél nyákot is..stb.

Ha ilyen iskolába voltál akkor könnyebb lesz.


Amúgy ezeket az irányokat jól lehet kombinálni amivel nagyon jól ellehet helyezkedni. Pl bscn elvégzel egy mérnök informatikát olyan szakirányon ami ipari. Robotok automatizálás stb. És mscn meg villamos irányba mesz. Villamosmérnökkent meg fordítva. :)

2018. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
37%

Nagyon nagy az átfedés a két szak között, a villanymérnök bizonyos gyengeáramú területei bőven ilyen 80%-ban egyeznek a mérnökinfóval. Az alapozó tárgyak is szinte ugyanazok a két szakon.

A villamosmérnöki a régebbi, a "klasszikus" szak. Mivel azonban a tudományterület irdatlan nagyra nőt, ezért - főként az információs technológiák rohamos fejlődésével - kialakult egy új szak, "kiszakadt" a villamosmérnöki képzésből, na ez lett a mérnökinfó. Az infó karokon a - főleg idősebb - oktatók, professzorok jó része villamosmérnök.

Nehézség? Szerintem egyforma, brutál nehéz mindkettő. Annyiban mondanám hangyaf..hajszálnyival nehezebbnek a villamosmérnökit, mert ugye az az "eredeti", a klasszikus szak, és hát elég sok "régi vágású" tanár tanít, és a tananyagban is picit nagyobb arányban fordulnak elő az elvontabb részek. De egyénfüggő, kinek mi a nehéz.

Ja, és: mivel a villamosmérnöki a klasszikus szak, ezért azzal gyakorlatilag bámilyen állást be lehet tölteni, ahová mérnökinfós végzettséget kérnek, fordítva ez nem igaz.

2018. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!