Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy érettségi tárgyból van...

Ha egy érettségi tárgyból van bizonyítványom, meg lehet oldani valahogy, hogy abból tanúsítvány legyen?

Figyelt kérdés
Összesen 6 tárgyból érettségiztem, azt az egyet nem lehet tanusitnynak kérni? Nagyon fontos lenne!

2018. jún. 23. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem hinném, mert tanúsítványt a már megszerzett érettségi bizonyítvány után adnak. Amennyiben arra gondolsz, hogy nem elég jó a jegy, hát az senkit se érdekel, senki nem fogja megnézni. Pontszámításkor meg úgyis a legjobb variációt veszik figyelembe.
2018. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azért mert nem jó a jegy, azért mert ha tanúsítvány lenne úgy több pontom lenne
2018. jún. 23. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Mért lenne több pontod? A két felvételi tárgyat számolják. Nem mind a hatot.
2018. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az érettségi atlagba beleszamoljak és ha tanúsítványnak jelölöm akkor azt a tárgyat nem számítja bele az átlagba es több pontot kapnek
2018. jún. 23. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Ezt te honnan vetted, hogy az összes tárgyat beleszámítják? Válasz előtt direkt rákerestem, és csak ezt találtam. [link]

Mutass nekem olyat, ahol azt írják, hogy mind az ötöt (vagy hatot).

2018. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Ja, nem olvastam el rendesen a saját linkemet, de ha elolvasom, akkor is csak öt tárgyról beszél, nem hatról.
2018. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az két erettsegiből számított pont nem is változik, de a tanulmányi igen, ha az egyik erettsegimet tanúsítványnak jelölöm. Valahogy nem lehet tanúsítványt kérni belőle?
2018. jún. 23. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nade arra is azt írja a felvi, hogy "Az érettségi bizonyítványban szereplő eredmények közül a négy kötelező (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy legjobb százalékos eredményeinek átlagát kell egész számra kerekíteni. " Akárhogy nézem, ez öt. Ebből számomra az következik, hogy a leggyengébbet nem számolják bele.

A tanúsítványról megkérdezheted a vizsgabizottság jegyzőjét, de mivel a tanúsítvány jogszabály szerint az érettségivel már rendelkezőknek jár, nem hiszem, hogy beleegyeznek, ő és az elnök.

2018. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző, a jegyző az jegyző, és nem elnök...


Jól mondták, akik hozzászóltak, hogy nem lehet. Ez nem kívánságműsor, a 100/1997 kormányrendelet világosan leírja, hogy milyen esetben mi jár. Hat tárgy megy a bizonyítványba. Tanúsítványt két esetben kaphatsz: ha érettségi után vizsgázol újra, vagy ha a bizonyítvány kiállításakor ugyanabból a tárgyból már van egy középszintű és egy emelt szintű vizsgád is, és csak az egyik kerül a bizonyítványba. Nincs rá jogi lehetőség, hogy külön kérd.

2018. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!