Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány 2018-ban? Aki elvégezte? Elsősorban rátok lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a dolog, a DE-n. Arra szeretném kérni azokat az embereket akik azt szeretnék nekem válaszolni, hogy én ezzel éhen fogok halni, nem kapok pénzt, sőt állást se, de ők egyáltalán nem végezeték el ezt a szakot, akkor ők léptessék tovább a kérdést. Tényleg olyan emberektől szeretnék választ kapni, akiknek van egy ilyen diplomájuk. A fizetésükre is kíváncsi volnék, persze csak privátban ha úgy van. Tudom, hogy van a gyakorin ilyen kérdés már, nem egy, de most 2018 van, nem a 2009-es válaszokat kellene szerintem olvasgatnom. A MC-ra meg a Tesco árufeltöltős meg a büfészakos válaszokat sem szeretném, mert olyanokat már kaptam. Tényleg azok írjanak, akiknek nagyon közeli hozzátartozójuk (szülő,gyerek,tesó) végezte el a szakot, vagy ő maga. Köszönöm szépen. :)


Még annyit, hogy a mesterszakban gondolkodom. 2.nyelvvizsgán most dolgozom hozzá.



2018. jún. 23. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Több ismerősöm is elvégezte. Szám szerint 6. Belőlük 1 tudott elhelyezkedni ezzel a végzettséggel, vagyis a végzettséghez szorosan kapcsolódó munkát kapott. Ő egy nagyobb város tvjénél dolgozik jelenleg, fizetése nem tudom mennyi, de otthonról nem tudott elköltözni még albérletbe, pedig nagyon szeretne.


Három ember egyáltalán nem a végzettséghez kapcsolódó munkát talált(szolárium recepciós, kettő pedig kiment külföldre).


Egy ember épp másik képzést csinál hozzá hogy kissé piacképesebbé tegye, egy pedig még a képzés alatt terhes lett, így ő most otthon babázik, de be szeretné fejezni.

2018. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a gyors és lényegre törő választ :D
2018. jún. 23. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez egy remek képzés és diploma, csak rosszul csinálják a hallgatók. Természetesen meg lehet élni belőle nagyon is jól, és természetesen el lehet vele helyezkedni. Csak arra figyelj nagyon, hogy már az egyetem leges-legelső hónapjától kezdve kezdj el dolgozni valahol, ha máshol nem, akkor szabadúszó újságíróként, ha máshogy nem, akkor akár ingyen is! Próbálj meg bekéredzkedni nagyobb cégek kommunikációs és PR osztályára gyakornoknak. Próbálj meg bejutni TV-stúdióba szerkesztőgyakornoknak stb.


Nagyon fontos, hogy eleve tisztában légy vele, mire jó ez a szakma, egyáltalán mik a lehetőségeid. Csak néhány ötlet:


- Televíziós szerkesztő

- Rádiós szerkesztő

- Újságíró

- Kommunikációs menedzser nagyobb cégeknél

- PR menedzser kisebb vagy nagyobb cégeknél

- Reklámszövegíró, copywriter

- (könyv) író

- könyvkiadóban korrektor, szerkesztő


Most tényleg aki ezen a piacon éhenhal vagy nem talál munkát, az valamit nagyon rosszul csinált. Nem kell egyből Frei Tamásnak vagy Friderikusz Sándornak lenni, de mindenki alulról kezdte...


Nagyon sokat kell dolgozni ezekben a munkakörökben, ez a titka. És nem a sült galambot kell várni (magyar népbetegség), hanem aktívan keresni kell a munkalehetőségeket. És nem szabad megvárni a diplomaosztót (szintén magyar betegség), hanem azonnal el kell kezdeni nyüzsögni az egyetem legelső évében.

2018. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
90%
Végre már valaki képes volt egy normális gondolatot is írni, a sok leszóló közt. Sajnos sok az olyan ember, aki nem is ismer valamit, de azért leszólja azt...
2018. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hármassal egyetértek!
2018. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kommunikáció és médiatudomány végzettséggel el lehet normális helyen helyezkedni. Tény, hogy az egyetemi évek alatt érdemes találni egy releváns (!) szakmai gyakorlatos helyet, és nem arra várni, hogy majd diploma után - semmi tapasztalattal - csörögjenek a munkáltatók.


Én az egyetem alatt egy kereskedelmi TV-nél dolgoztam szerkesztő-gyakornokként, ahová később főállásba fel is vettek (még egyetemi hallgatóként, protekció nélkül..) Pedig előtte mindenhol azt olvastam, hogy kapcsolatok nélkül sehol sem lehet érvényesülni...


a szaktársaim többsége egyébként ambíció nélkül választotta ezt a szakot, egy részük maradt tovább a felsőoktatásban, másrészük pedig egészen más területen próbál boldogulni.

2019. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!