Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket tartjátok a legjobb...

Melyiket tartjátok a legjobb gazdasági alapképzésnek?

Figyelt kérdés
(melyik egyetemen?)

2018. jún. 24. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy számvitel, alkalmazott közgáz, gazdelemző (bár ez most már 5 éves, úgyhogy ha külföldön mennél mesterre, ez annyira nem éri meg)
2018. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

még előző vagyok:


- a közhiedelemmel ellentétben a marketing is jó szak lehet ha odateszed magad és hajlandó vagy photoshopot és egyéb finomságokat tanulni a szabadidődben. Ezenkívül marketingesként elmehetsz statisztika mesterre is ami aztán végkép jó.

2018. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Még valami!: Ha az első 3 közül választasz, tanulj szabadidődben VBA-t, SQL-t, Python-t. Kivéve ha számviteles leszel, akkor nem kell.
2018. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem az alkalmazott közgáz a legszimpatikusabb.

Ahhoz kellenek programozási nyelvek?

2018. jún. 24. 12:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyikhez sem "kell", de nagyon hasznos lehet. Alkalmazott közgázon ökonometrián egy külön statisztikai programot fogtok használni, illetve valamelyik tárgynál MATLAB-ot is fogtok használni (bár ebben nem vagyok teljesen biztos).


VBA akkor kell főleg ha pénzügyi területen fogsz dolgozni, bár ez majd úgyis rádragad ha olyan területen dolgozol, úgyhogy egyelőre elég ha azokat tudod amiket infon megtanulsz (excel és vba alapok).

2018. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodást, hogy hogy nem írtad?
2018. jún. 25. 20:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Nemzetkozi gazdalkodas kb ugyanannyira altalanos szak mint a gazdmen.
2018. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első jól írta, alkalmazott közgáz és pénzügy számvitel a legértékesebbek, ha csak az alapképzéseket nézzük. Nemzetközi gazdálkodás és a többi business szak se rosszak, de nem lesz vele annyi lehetőséged, mint a fent említett kettővel.
2018. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Egyetemekből a Corvinus, ELTE és Pécs talán a legjobbak, a BCE (pszf, külker) se rossz.


A közgazdaságtanból hagyományosan a pénzügy a legértékesebb a munkaerő-piacon, a többi nagyjából egy szinten van, többet számít, hogy hol voltál gyakorlaton, mit csináltál, mihez értesz valójában. Én marketing ill. HR szakon végeztem, és ha újra lehetne választanom, újra a marketinget választanám, nagyon színes terület és rengeteg lehetőséget ad. Csak itt sokat számít az egyéni teljesítmény.

2018. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
* BGE (pszf, külker) csak elírtam már megint... nem tudom megszokni. :)
2018. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!