Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11 pont kellett volna a hatát...

11 pont kellett volna a hatát eléréséhez, mit tehetek érettségi után?

Figyelt kérdés
Az SZTE-re jelentkeztem gazdaságinformatikus szakra, de 11 pont híján nem lett meg a 280 pont se duplázással, se tanulmányi eredményekből, mert csak 2 tantárgyat néznek: a matekot (56%) és infót (57%). Nyelvvizsgát már csináltam, az is bele van számolva. Azon gondolkoztam, hogy elmenjek -e két éves okj képzésre és mellette csináljam újra az érettségit, hogy folytathassam a főiskolát, vagy hagyjak ki egy évet és csak az érettségit csináljam újra. Szerintetek mi lenne most a legjobb megoldás, mert gondolom ha nincs meg 280 pont akkor esélytelen hogy bekerülök...?

2018. jún. 24. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
ilyen eredményekkel mit akarsz az egyetemen? sosem értettem azokat akik 70%> érettségivel mérnök/gazdassági szakra jelentkezik, hát érettségiz újra
2018. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha utána úgyis felsőoktatásba akarsz menni, akkor felesleges az OKJ. Használd fel ezt az egy évet arra, hogy nyelvet tanulsz, akár babysitterkedsz külföldön, világot látsz, pénzt keresel, képzed magad. Sok sikert!
2018. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
igazából kb azt nem értem, hogy a 280 pontot hogy ilyen nehéz elérni? kb egy idomított orangután is megcsinálná.... legalább 300-320ig fel kéne emelni..
2018. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Szeretném megérteni, miért jó beszólni a másiknak, amikor ő normális stílusban kért segítséget. Fogalmatok sincs, mi áll az eredményei hátterében.


Kedves Kérdező! Szerintem, ne menj OKJ-s képzésre, inkább csináld újra a matekot és az infót. Csinálj sokkal több feladatot, konkrétan a korábbi évek érettségi feladatsoraiból, mert a legtöbb feladat típusfeladat, azokat meg csak jól be kell gyakorolni. Most azért pihenj még egy kicsit, de ha úgy érzed, valamelyik már most májusban is jobban ment volna, csak rossz napod volt, akkor abból már októberben menj el. :)

2018. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
nem beszólni szándékoztam, költői kérdés volt. Több tíz olyan ismerősöm volt, aki max 2es-3asokkal tolta végig a középsulit, de az érettséginek nekifeküdtek, és korrekt eredményeket értek el... 2es tanuló is tud a középszintű érettségiken 70% körül teljesíteni, az nem nehéz.
2018. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vodafonelive ***** válasza:
90%

Bekerülni nem fogsz, viszont lehet, hogy ettől az 1 vagy 2 évtől amit a bekerülésre fogsz szánni olyan emberré tesz, hogy csúszás nélkül is elvégezheted, mint aki egyből érettségi után megy és elbulizza meg miegyéb elfoglaltsággal cseszi el az idejét. Ha érettségit javítanál, azt válaszd amelyiket könnyebbnek gondolod, esetleg mind a kettőt 1 vagy 2 év után. Ha OKJ-re mész akkor olyat válassz aminek a többletpontja beleszámít a felvételinél.

Még annyi, hogy 2020-tól a középfokú nyelvvizsga alap dolog lesz, így az azért járó többletpont nem biztos, hogy jóváíródik illetve a pontszámítás is lehet valamilyen módon megváltozik!

2018. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"ilyen eredményekkel mit akarsz az egyetemen?"


Azvérettségi eredményekből bármilyen konklúziót eleve hiba levonni...


Van egy csomó 300-as ponthatáros szak ami amúgy nehéz, mégis ennyi aponthatár, a ponthatár meg a létszámon és a jelentkezők átlagán múlik. Konkrétan a legjobb jelentkezőket veszik csaj fel.

2018. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sok 280 pontos végigtolja az egyetemet, míg van aki elit gimiből jön és kihullik 450 vagy afeletti ponttal. nem ezen múlik.
2018. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!