Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lehet elhelyezkedni...

Mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a szakkal?

Figyelt kérdés

Szóval idén felvételizek egyetemre.

Nemzetközi gazdálkodása a cél.

Nagyon jó vagyok nyevekből, 3 myelvet beszélek,ebből 2 c1 szinten,a matek és az eu is érdekel.

Elsősorban vagy diplomácia vagy bankszektorban szeretnék elhelyezkedni.

Ezzel a diplomával lehetséges bankban dolgozni vagy B terv:diplomataként?

Jól lehet keresni ezzel a diplomával?

Nagyon félek,hogy rosszul választottam :(

De ha egyszer ezeket szeretem...

Valaki nyugtasson meg please

19L



2018. jún. 26. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nagyon jó választás, főleg ha ennyire motivált vagy. Nekem szaktársam bátyjának felesége végzett ilyen szakot és most valamelyik EU-s intézménynek dolgozik -a férje jogász szóval szép párosítás-.


Matek szeretetet tartsd meg, egyetemen általában csak a kedv megy el tőle. Pont azokat a tulajdonságokat soroltad fel szerintem ami ahhoz a szakhoz kell szóval sok sikert hozzá.

2018. jún. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Bárki bármit mond, a közgazdász szakok piacképesek, és a jelenlegi trendeket figyelembe véve ez nem fog egyhamar változni. Ennél a szaknál külön plusz, hogy 2 nyelvvizsgát kér.

Akármelyik területen el lehet helyezkedni vele, bár célszerű lenne majd az érdeklődésednek megfelelően egy mesterszakot elvégezni e mellé, pl. egy pénzügy mesterrel és ilyen nyelvtudással nem igazán lesznek elhelyezkedési problémáid. De erre úgyis ráérsz még, illetve egyetem alatt is változhat az érdeklődésed.

És igen, alapvetően egész jól lehet keresni ezzel a diplomával, igaz, a végzettek jelentős része multiknál helyezkedik el, ahol legtöbbször magasabbak a fizetések.

De ne aggódj, nem döntöttél rosszul. Hajrá :)

2018. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Vajon már az első évben el lehet menni valami multihoz gyakornokoskodni?

Duális képzésre nem jelentkeztem,bár már kezdem megbánni.

2018. jún. 27. 12:14
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Ha sok nyelven beszélsz akkor tényleg semmi akadálya, de én a helyedben 1.évben még nem mennék. Először meg kell szokni, hogy milyen a suli.
2018. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam még hogy már első évben,mert félek ,hogy nem lesz elég munkatapasztalatom, nyelvi előkészítős osztályba jártam,plusz egy évet cserediák vpltam külföldön,úgyhogy egy hónap múlva már 20 leszek.
2018. jún. 27. 12:31
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Hát nem kis álmok... Azért ezekhez elég jó kapcsolatok kellenek. Nem lesz vki rögtön felsővezető. Mit értesz az alatt, hogy érdekel az EU? Kimennél Brüsszelbe?

Nőként, ha ez nem is jön össze, még mindig ott marad, hogy jól férjhez mész, szülsz unokákat, és otthon maradsz háztartásbelinek.

2018. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha arra van dolgod az életben; megállod-megtalálod a helyed
2018. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Ebben a szakmában alap, hogy beszélsz 2 nyelvet C1 szinten. Melyik az a kettő? Mert pl olasz már elég jónak számít. Amúgy az utolsó véleményét én is osztom, jól kell házasodni, meg fontosak a kapcsolatok, unokák.
2018. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Vannak kapcsolataim a bankszektorban és az EU-ban is, de ezeken kívül nagyon érdekel mindkettő,szóval nem azért szeretem,mert pont azokon a területeken vannak kapcsolatok.ez véletlen.

Angolul és spanyolul beszélek C1 szinten, franciául B2.

Szerintem az hülyeség,hogy jól kell házasodni,az nem ettől függ:))

2018. jún. 27. 13:01
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem lesz mindenkiből felsővezető,nem mindenki jut ki pl brüsszelbe,de szerintem kemény munkával egyik sem lehetetlen.

Az elejétől kezdve dolgozni kell,ezért gondoltam a korai gyakornokoskodásra

2018. jún. 27. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!