Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem mérnök informat...

Óbudai Egyetem mérnök informatikus vagy Semmelweis Egyetem orvosi diagnosztikai analitikus?

Figyelt kérdés

Ősztől szeretnék beiratkozni egyetemre esti vagy levelező képzésre, mert mellette ugye dolgozni kell.


Programozás, biostatisztika meg hasonlókat érdekesnek tartom, emiatt is néztem ki a fentebbi szakokat, valamint azért még mert helyileg Budapesten vannak.


Régebben tanultam biológiát meg fizikát is, de egyiket sem fejeztem be.


2018. jún. 28. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy érdekelnek ezek a területek?

Vagyis egyszerűbb... honnan tudod hogy a programozás érdekel-e? Kipróbáltad? Ment? Tudsz a gép előtt ülve feladatokat megoldani facebook helyett akár 6-7-8-10 órában? Vagy láttál már forráskódot?

2018. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tanultam korábban programozást is középsikolában, valamint egy fél éves kurzus alatt is.
2018. jún. 28. 15:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz orvosi könyvek felett görnyedni 4 éven át és utána egész életedben asszisztensként kezelve, középfokú végzettséggel rendelkező pénztárosokéval megegyező fizetésért őrölni az idegeidet, akkor az orvosi diagnosztikai analitikus a neked való szakma! :D Mondjuk attól is függ, hogy laboros vagy képalkotó szeretnél lenni. A laboros kicsit nyugisabb munka.


Én képalkotó vagyok, szóval csak arról tudok bővebben nyilatkozni. Szerintem kifejezetten érdekes, de elég nehéz szak (PTE-n általában a felvettek fele lelép, mielőtt befejezné). Ha úgy érzed, hogy van lelki erőd betegekkel foglalkozni szánalmas fizetésért, képes vagy kapcsolatokat kiépíteni és így lépkedni felfelé a ranglétrán, akkor érdemes lehet nekivágni.

2018. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!