Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus szakon...

Mérnökinformatikus szakon mennyivel van több programozás, mint egy villamosmérnöki szakon?

Figyelt kérdés

2018. jún. 29. 06:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sokkal.

Munkahelyemen egy villamossal dolgozok együtt. Ő arduinora írja a programot. De alapvető problémái vannak. Egy min kereső algoritmusra ráguglizot...

2018. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal semmi baj sincs, hogy ráguglizott egy algoritmusra. Többre is guglizhat. Azt kell tudni, hogy hol tudod megtalálni a dolgokat. ;).


Mérnökinfon elég sok programozás van.

2018. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még ehhez az algoritmushoz annyit hozzáfűznék, mert úgy érzem szakmailag tapasztalatan vagy. Az algoritmusok lényege nem az, hogy te folyamatosan minden alkalommal elkezded őket megírni. Egy programozó, adatbázisprogramozó vagy miegyéb sem fog leülni kódokat megírni. Vagy mondjunk vegyünk egy STM32 mikrovezérlőt. Mondjuk valamit akarsz készíteni amihez szükség van a giroszkóphoz. Na most nem kezded megírni a giroszkóphoz a kódot, mert találsz elég jókat fórumokon és stb. Hivatalos helyeken is. ChibiOS-nál főleg... Most, ha leülnél azt programozni azzal elég sok idő elmegy. Így meg csak bemásolod oda és lám kész is és folytathatod a feladatodat. Az alogritmusok is megvannak már írva. Rengeteg kód fent van. Én sem venném a fáradságot (ami igaz nem fáradság megírni), hogy ezeket csináljam, mert nem ez a lényeg. Ha te mindig önállóan írogatnád elejétől a végééig a kódokat akkor nem igazán haladnál a munkáddal. A kollégád érti a dolgát.
2018. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
A kérdezőnek meg: Nézd meg az Egytemet ahova menni szeretnél. A szaknak a tantárgy tematikája nyílvános. Az oldalon meg tudod találni. Így összehasonlítod a két szakot. Egyetemenként szokott változás lenni. Lehet valahol egy kicsivel kevesebb van lehet valahol egy tárgyal több. Meg sok tárgyban van programozás. Például mérnök informatikán nem csak az a programozás ahova az van írva tárgyként, hogy "Programozás I-II-III....stb". Hanem pl Operációs rendszer vagy egyéb. De értelemszerűen egy Villamosnérkökin a villomáságtan,elektro stb.. több van, mint egy mérnökinformatikán és programozásból meg fordítva. Logikus is nem? :)
2018. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok. Oké teljesen tisztában vagyok vele hogy a munka nagy részében elkészült kódokat tákolunk össze. De azért egy minimum keresés nem egy bonyolult dolog.
2018. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Tovább tart megtalálni azt a forciklusba ágyazott if-et mint megírni.
2018. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

5 másodperc alatt találtam kódot C-re. Amúgy meg arduionoba van beépített min() függvény.


Egyetemen még elvárás, hogy te ott folyamatosan írkáld ezeket a dolgokat, de a munkahelyen meg már nem. Meg tapasztaltabb kollégánál ezek szépen le vannak mentve vagy előre megírva, ha tudja, hogy sokszor kell felhasználni.

2018. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfón inkább C, C++, Java. Meg webprogramozás. És egy kevés assembly meg Verilog. Villamosmérnökin nincs Java, több assembly van meg Verilog (vagy VHDL). Illetve PLC programozás (ez több nyelv is lehet). (BME-n van náluk is html, CSS, php.) Illetve szerintem Matlab-ot is tanítanak mindkettőn.

És értelemszerűen a szaktárgyakban ezek előjönnek, infón pl számítógépes grafikában is elég sok programozás van, és sorolhatnám. Villanyon meg több olyan is van, ahol egyáltalán nem kell (elektronika, elektrotechnika, villamos energetika, elektromágneses terek, jelek és rendszerek, stb.).

2018. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!