Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus mennyire durva?

Figyelt kérdés

Kiindulópont:


28 éves vagyok, jogi diplomával rendelkezem, így a szivatás, nehéz anyag megtanulása nem idegen számomra.

Azonban:

Matekból nem voltam kiemelkedő, igaz a középiskolai évek régen voltak, és eléggé más volt a helyzet. Ma már nagyon sok mindent meg tudok tanulni. 1 év múlva kezdeném el, valószínűleg elölről kellene kezdenem tanulni a matekot, egy emelt szintű érettségi szintje nem ártana, gondolom.


Nem a bejutás lenne a nehéz, a levelező, önköltséges ponthatár nem magas. Munka melletti elvégzés lenne problémás, igaz nem a top egyetemeken akarom ezt megcsinálni, bőven beérem egy vidéki főiskolával is.


2018. jún. 30. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Nehéz, mérnőkinfó szintjén van. elvégezhető ha van hozzá eszed ((valszeg ha sikerült a jogi diploma megvan)) de ajánlatos emelt szinten művelni a matekot
2018. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
nagyon kell a matek és még a fizika is! alapból matematika 1, 2-vel kezdődik, van számítástudomány (nagyon rossz), több mint a fele nem jut át matekból, de ha nagyon figyelsz és nagyon tanulsz, akkor megvan
2018. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2 Fizika? Dehogy kell. Én BSc+MSc alatt egy gramm fizikával nem találkoztam (nem véletlenül).


Nem feltétlenül kell emelt matekkal menni, közép matekkal is simán hozható (ha elég stabil a tudás). A lényege a szorgalom. Hétre hétre kell gyakorolni és viszonylag sokat.

Illetve még annyi megjegyzésem lenne, amivel szerintem te is tisztában vagy: mivel a jog és az informatika nagyon is eltérő terület, így nagyon is eltérő képességek kellenek hozzá. Jogon gondolom rengeteg írott anyagot kellett pontosan megtanulni, itt viszont nyilván kevesebb írott anyagot kell nem is feltétlenül megtanulni, hanem megérteni. Ezért is áll közel az informatika és a matematika, hiszen a matekot se "tanulja" az ember.

2018. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!