Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy Villamosmérnöknek mennyire...

Egy Villamosmérnöknek mennyire kell tudni programozni? Szeretném ezt a szakot választani, de a programozás annyira nem a szívem csücske.

Figyelt kérdés
Viszont a villamossagtant, elektronikát, matekot és az ezekhez hasonló tárgyakat szeretem.

2018. júl. 1. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyfuggo. Valahol sokat programoznak, van ahol meg semmit.
2018. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen lesz programozás, azonban simán teljesíthető ha gyakorolsz rá.

Az életben pedig munkahelytől függ, azonban egyértelműen nem nagyon komoly feladatokhoz.

2018. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy mernökinformatikus szak programozasahoz képest?
2018. júl. 1. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány ilyen kérdés vot már.... Miért nem nézelődsz mielőtt kérdést írsz ki? Vagy te írod ki mindig ugyanazokat?
2018. júl. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm cégénél már nem is programozókat keresnek, hanem inkább villamosmérnököket (mondván hogy nekik ezt is oktatták az egyetemen, és közben mást is tanultak) "kettő az egyben" elven... Ezzel nem akartam megsérteni az ezt olvasó programozókat (se :D). Nem vagyok annyira otthon a témában, szóval más tanácsot nem tudok adni.
2018. júl. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Változó, de ez egy mérnök számára (nem csak villamosmérnök) ugyanolyan alapkészség, minthogy tudja használni a munkájához szükséges műszereket kezelni, vagy hogy egy mérési eredményt értelmezni tudjon. A tendencia pedig az, hogy egyre nagyobb mértékben lesz rá szükség.


Az informatikusokhoz képest én nem feltétlenül azt mondanám, hogy több vagy kevesebb, inkább más. Villamosmérnökként programozni leginkább mikrokontrollereket kell C-ben.


Egyszerű példa: valamilyen vezérlés hatására (pl. gombnyomás) beolvasol vmilyen adatot és azt feldolgozod, és/vagy továbbítod valamilyen másik egység felé, ami feldolgozza. Pl. egy beléptető rendszernél beolvasod a kártyán tárolt adatokat, megvizsgálod, hogy érvényes-e a kártya, ha igen, kiadod a vezérlést, hogy a zár oldjon ki, ha nem, azt is jelzed vhogy a felhasználó felé. Persze ezt lehet a végtelenségig bonyolítani, és a valóságban azért nem is ennyire faék egyszerű a dolog (pl. biztonsági megfontolások), de valahol mégis erről szol a dolog. Egy informatikus sokkal magasabb szintű programokat ír, nyilván nem C-ben, hanem Javaban, vagy C#-ban.

2018. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!