Osztatlan tanárképzés?

Figyelt kérdés
Némettanár szeretnék lenni. Mivel már az új rendszerű (osztatlan) tanárképzés van életben, CSAK AKKOR lehetek az, ha elvégeztem vele együtt egy másik szakot is? Vagy lehetek úgy is némettanár, hogy az egyetemen csak a német nyelvvel foglalkozom?

2018. júl. 3. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakpárra tudsz jelentkezni. Egyszakos úgy tudsz lenni, ha elvégzed a germanisztika mesterszakot, majd 1 év alatt megszerzed a tanári képesítést. Az első megoldást javaslom.
2018. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Két szak kell.
2018. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja lehet germanisztikáról is, de szerintem ha tanár akarsz lenni, akkor legyél kétszakos. Szóval keressél egy másik szakot mellé.

Mellette ugyanúgy művelheted a német nyelvet is olyan szinten mint a germanisztikán, sőt az óráikat is látogathatod majd.

Nem mellesleg több germanisztikás tárgyat is elvégezhetsz a tanári képzés során, amit betudsz majd számíttatni ha szeretnél egy külön germanisztika diplomát.

2018. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. júl. 3. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
már több éve megszűnt az egyszakos tanárképzés, már csak szak párral lehet. ha bármi kérdésed van, írj, angoltanárin vagyok.
2018. júl. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Angol-német párosítás szerintem nyerő lenne.


Mindenhol hiány van jó nyelvtanárból.

2018. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!