Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegeden tantárgy tematikájána...

Szegeden tantárgy tematikájának kikérése és később kreditelismertetése?

Figyelt kérdés

Az SZTE-n tanulok, most leszek majd másodéves és van ami nem világos teljesen. Ugye vannak tantárgyak amiket teljesítünk és azoknak van egy tematikája amit általában CooSpace-re fel szoktak tölteni (nem mindenki). Az az információm van, hogy ha valaki majd akárhol kreditelismertetést akar a tárgyaival csinálni, akkor ezeket a tematikákat ki kell nyomtatni és le kell pecsételtetni az adott kar TO-ján. Engem az érdekelne, hogy pl: nekem volt latin tárgyam (lényegtelen milyen szak) és ha később kreditelismertetést szeretnék csinálni mert mondjuk más szakra akar menni, akkor ezt a lepecsételt tematikát fogják megnézni az adott kreditelismertetési bizottságok és az alapján döntenek? (nem áll fent egyáltalán ez a lehetőség most, de szeretnék képben lenni csak azért informálódom) Nekem pl: ennél a tárgynál annyi van a tematikába írva, hogy hány félév volt, hány óra, ajánklot irodalom, és hogy témában mivel foglalkoztunk: olvasás, kiejtés, írás, valamint szövegértés alapfokon illetve nyelvtannál egy két ragozást említ, mint igei,birtokos, jelzős, körülbelül tényleg ennyi, fél oldalnál nem több. És csak azért érdekelne, mert van olyan ahol meg teljesen le van írva pontról pontra mit csináltunk (kb: 10 oldalban) és, hogy fél oldal alapján egy bizottság tudna dönteni hogy ezt most elfogadjuk vagy sem?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. júl. 3. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegedről jelentkeztem át Pestre, nekem is kellett ilyet csinálni.

Azt mondta az itteni dékán, hogy menjek el minden tanszékre külön-külön, és kérjem ki az adott tematikákat, mert csak azt fogadják el. Úgyhogy végigjártam őket, minden egyes oldal alá lett írva az ügyintéző által, biztosítva, hogy nem cserélem ki a lapokat. Benne volt az óraszám, oktató, hivatalos tárgyleírás, stb. A Coospaceset nem fogadják el, abba simán beleírhatsz te is.

Illetve kellett egy papírt töltenem, hogy melyik szegedi tárgyat melyik pesti tárgynak akarom beszámíttatni, mert csak azt nézik meg, nem bogarásznak mást, nem keresgélnek nekem. Persze ez iskolánként változhat.

2018. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! és esetleg arról tudsz valamit, hogy ha valaki mesterre akar menni később, és ott akar elismertetni, akkor mondjuk így több év távlatába vissza kellene menni "kuncsorogni" az adott tanárnál és TO-nál hogy adjanak neki hivatalos tematikát?
2018. júl. 4. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Én onnan jelentkeztem át, nem volt rózsás, vagy nekem tartogatták ezt. Sok tematika nem volt meg, a tanár után kellett kajtatni. Plusz azóta is mindig küldenek számlát a tandíjról, miközben már rég nem oda járok.
2018. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a TO-ra kell menni, hanem a Tanszékekre. Biztos vagyok benne, hogy megvan nekik az összes eddigi tematika, ugyhogy több év mulva is kikérheted az éppen nálad aktuálisat. Viszont ha már most tudod, hogy kelleni fog, akkor én kikérném már a helyedben. Illetve kérd ki a hivatalos leckekönyvedet is a TO-n, azzal tudod igazolni, hogy elvégezted a tárgyat, és az mikor történt (nyilván a tematika dátumával meg kell egyeznie).
2018. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!