Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, és mit tanuljak...

Mi legyek, és mit tanuljak tovább? Fogalmam sincs, úgy érzem sötétben tapogatózom.

Figyelt kérdés
Már jelentkeztem egyetemre, fel is fognak venni arra a szakra, amit megjelöltem, de érzem, hogy egyáltalán nem hozzám való. Már 19 vagyok, és úgy érzem, sose találom meg az utam. Vagy hogy már túl késő lesz, mire rájövök, hogy mit is kellett volna csinálnom, vagy hogy hova kellett volna mennem. Más is van ezzel így? Van olyan, aki tanult valaminek, majd később teljesen másba kezdett? Hogy lehet az ember motivált, ha érzi "ez nem az igazi"?

2018. júl. 4. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nézegesd a szaklistákat és gondolkozz, gondolkozz melyik lenne neked az a szak melyet ha csinálnál nem aggódnál az anyagiak miatt, és nem azért, mert degeszre keresed magad, hanem mert nem érdekelne, mert azt csinálnád amít szeretnél,.
2018. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg én is pont ebben a helyzetben vagyok noha én pont ezért nem is felvételiztem méh egyetemre mert tudom hogy amíg nem találok olyant amit tényleg szívből csinálni szeretnék nem is tudnám elvégezni.
2018. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam hasonló cipőben. 19 évesen elkezdtem egy szakot, de már fél év után is úgy éreztem, hogy ez talán nem nekem való lesz, viszont úgy voltam vele, hogy áh, még a következő félévet megpróbálom.

Sajnos igazam lett, mert nem szerettem meg az 1 év alatt sem, úgyhogy úgy döntöttem, otthagyom, csak hát nem jelentkeztem februárban másik egyetemre, fizetni nem tudtam volna, így hirtelen nem is tudtam, mihez kezdjek.

Végül OKJ-s szakra jelentkeztem, anno még csak 1 szakot támogatott az állam és csak 23 éves korig, most már talán 2-3-at is és 24 éves korig biztosan. Ezt a szakot azért végeztem el, hogy legyen majd egy másik tervem is, ha az egyetemi szakomban nem tudnék a jövőben elhelyezkedni.

Miután meglett a szakmám, újrafelvételiztem, mert érdekes módon a szakmatanulás alatt jöttem rá, hogy mi az, ami igazán érdekel, és tekintve, hogy én nem vagyok hajlandó olyat csinálni életem végéig, amit utálok, nem is volt kérdéses, hogy megint jelentkezem egyetemre.

Sikerült egy 6 éves képzést választanom, aminek nemsokára a végére érek, viszont még most is érzem annak a felesleges egy évnek a hátrányát. Egyrészt mert elpazarolsz 2 ingyen félévet, másrészt mert ez még plusz 2 év kiesést okozott, mindenesetre ezidő alatt legalább volt időm gondolkodni, egy OKJ semmi az egyetemhez képest.


Én a saját példámból kiindulva azt javaslom, hogyha már most tudod, hogy nem azzal akarsz foglalkozni, amire jelentkeztél, akkor semmiképpen se kezdd el, mert csak hátránya lesz később. Talán érdemesebb lenne neked is egy OKJ-t megcsinálni, mert habár manapság sokan lenézik azokat, akik kétkezi munkát végeznek, azért elég hasznosak tudnak lenni, dolgozni és gondolkodni is lehet mellette. Idővel majd úgyis rájössz, hogy mit szeretnél.

A szüleid nem tudom, milyen emberek, de ha jófejek, akkor ülj le velük beszélgetni. Tudom, vannak olyanok, akik hajtják a gyerekeiket, meg csak az egyetem, semmi más jó, de gondolj inkább magadra meg a jövődre, mert ha kényszeríted magad egy olyan szak elvégzésére, amit nem szeretsz, akkor abba csak bele fogsz fásulni, mint a mai emberek átlaga.

Mindenesetre sok szerencsét kívánok! :)

2018. júl. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

A helyedben nem szögezném le, hogy nem hozzám való a szak. Bármi változtathat a hozzáállásodon, amint hallgató leszel. De azt jó lenne tudni, hogy mire jelentkeztél és mit szeretnél valójában, mert csak egy "színészet érdekel, de gépészmérnökire vettek fel" helyzet lenne drasztikus.

Én 11.-ben azért csináltam előrehozott angol érettségit, mert még bölcsészettudományira akartam menni, de utolsó év elején kapcsoltam, hogy nem bírnék X évig egy nyelvvel és kultúrával foglalkozni. Így jelentkeztem végül gazdaságira.

Szerintem inkább szerezz biztos tudást és indulj magabiztosan munkát vállalni vagy vállalkozást indítani, minthogy "bulizz" a szakon, de értelmes végzettséget nem szerzel. Én fel tudom áldozni a szórakozást a tudás és szakorientáltság oltárán, ráérek jól érezni magam a szabadidőmben. Persze nem kell unalmas robotmelót végezni, de jobban élvezed azt a munkát, amihez értesz, azt pedig jobb esetben megalapozhatja a választott szak. Ráadásul sok szak mobilis, így ki tudja, talán összeegyeztethető lesz az érdeklődési területed a szaktudásoddal.

2018. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam még senki nem merészkedett messzebbre a végzettségemet és ehhez képest a jelenlegi foglalkozásomat tekintve. Nincs olyan nagy jelentősége annak, hogy mit döntesz középiskolás korodban, mindig lehet korrigálni!
2018. júl. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok. 3x váltottam foglalkozást, a harmadik egyetemre is járok. A világ izgalmas, tanulni pedig jó dolog. Nézelődj, ismerkedj, próbálkozz! Ez nem egy életre szóló döntés, amit most hozol, nagyon felnagyítják. Bármikor tovább mehetsz, ha akarsz! Csak akarni kell!
2018. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

11.-es vagyok, de kb félévente változik mit szeretnék csinálni. Egyetemben nem gondolkodom, így elpazarolt félévektől nem tartok, de elpazarolt pénztől igen, mert azt tudom, hogy engem olyan dolgok érdekelnek, amit csak OKJ keretein belül lehet tanulni. Főleg a szolgáltató szektorba tartozó állások, mint kozmezikus, kutyakozmetikus, masszőr, körmös...

Én első blikkre azt gondoltam ki, hogy a városban levő iskolák felnőttképzéseiből válogatok. Iskolarendszerűt keresek, mert az állam támogat kettőt 25 éves korig. Így ezzel akkor sincs vesztenivalóm, ha nem jön be a szakma mégsem. Aztán utána saját fizetésből gyűjtök pénzt és elmehetek fizetős OKJ-ra is.

2018. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van hogy egy adott tárgyterület még olyannak se megy, akit érdekel; akkor meg pláne ha nem érdekel; meg tényleg nem leszel motivált abban, ha ennyire távol áll tőled. Szakkepesites.hu-ról másold át a szakokat jegyzettömbbe; onnan törölgesd ki, amiket nem érzel magadénak; amiket úgy érzed, nem neked valók; aztán később azokat is törölgesd ki, szűkítgesd le a kört; amelyiknél úgy érzed, hogy van a másik, amelyik jobban hozzádillik. És ha nagyon tetszik valami, akár még kereshetsz ahhoz hasonló egyetemet is, vagy foszkot. Plusz, nézd meg, miben vagy jó; vagy mi az , amit úgy szeretsz, úgy általánosságban ami boldoggá tesz. Tehát mi az a munka , amit hobbiként tudnál megélni és végezni akár 40 évig is. Tehát miben vagy jó, s mit szeretsz. De nem csak tantárgyakra értem, hogy mi ad örömet, mi tesz boldoggá, hanem pl egy adott közeg is; pl étterem; múzeum, könyvtár, színház, benzinkút, vagy akár fullos ilyen szállítmányozás; bolti eladás bármilyenfajta üzlet; vagy masszőrség, vagy számítógépes dolgok, kutyakiképzés, irodai dolgok; koncertszervezés rendezvényszervezés, dokirendelőben asszisztens vagy valami; patikus is akár; vagy történelmi dolgok, vagy kémia mint anyagok összetétele pl vagy nemtom, vagy akármi. Na ozt meg megpróbálhatsz ráhangolódni is, hogy csukott szemmel, legalább 3 érintési pont legyen, amikre egyszerre figyelsz, és akkor figyeled milyen kép úszik be, milyen kép jelenik meg előtted csukott szemmel.
2018. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon jó volt olvasni őket! Most talán nem érzem magam olyan reménytelen esetnek. Végiggondoltam, hogy mik a lehetőségeim, és hogy miben vagyok ténylegesen jó. És rájöttem, hogy nem véletlenül választottam azt a szakot, amit megjelöltem. Bár nem tért vissza a lelkesedésem teljesen, remélem, hogy idővel bebizonyosodik, hogy ez a nekem való. Ha pedig nem, nem fogok félni szakot, vagy akár egyetemet váltani, mert nem fogok olyasmit csinálni, amit nem szeretek, vagy nem érzem hasznát. Szép napot!
2018. júl. 9. 10:01
 10/11 anonim válasza:
Én 20 éves vagyok, és csak halvány elképzelésem van arról hogy mit akarok,úgyhogy 19 évesen semmiről sem vagy lekésve. :) Nem hiszem, hogy van egy konkrét recept arra, hogy megtaláld amit szeretsz, ez egyéni mindenkinek. Vendéglátós suliba jártam, de már fél év után éreztem hogy nem nekem való, de más meg nem érdekelt, úgyhogy ott maradtam. Ennek köszönhetően nem is voltam jó tanuló egyébként, mivel nem motivált semmi. Érettségire kicsit összeszedtem magam, de még így is lehetséges hogy +1-2 évet ki kell hagynom, hogy legyen elég pontszámom a szakra ami mellett kb 1 hónapja döntöttem biztosra, de lekésve nem érzem magam semmiről. Diákként is dolgoztam, de az maximum arra volt jó, hogy tudjam mit nem akarok csinálni. Végül ami a célom jelenleg, egy teljesen véletlen folytán került a látókörömbe, de elmélyedtem benne még jobban, hogy milyen is ez a valóságban,és kétségtelenül tudtam hogy ezt akarom,bármennyi tanulásba és erőfeszítésbe kerül is. Tehát, bár ez csak az én személyes véleményem, jót tesz kipróbálni különböző dolgokat, de a "hivatásod" nem úgy találod meg hogy erőlteted.
2018. júl. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!