Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Muszáj a legjobb, legelismerte...

Muszáj a legjobb, legelismertebb egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Ha valaki pl nem az ElTE-re stb megy ,hanem egy valamivel gyengébb, nem annyira elismert egyetemre, az a jövőben hátrányban lesz? Úgy értem , hogy ahhoz hogy valaki jól keressen és úgymond a munkájában sikeres és elismert legyen muszáj a legjobb "giga-mega" egyetemet végezze? Aki nem ilyenre megy az inkább ne is menjen? 18\L
2018. júl. 6. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
ez csak a nyomi szakoknál számít
2018. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem muszáj. A munkáltatók a szaktudást nézik első sorban.
2018. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Egyedül az orvosi képzésről hallottam azt, hogy csak a budapesti egyetemen végzetteket keresik és hátrány, ha te máshol végezted. Minden más területen a munkáltatók úgy tudom, egyenrangúnak tekintik a helyet, ahol végeztél, inkább a tényleges szaktudásod az, ami számít.
2018. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Akkor rosszul hallottam, bocs hogy leírtam.
2018. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván ha pestre akarsz menni dolgozni előnyösebb ha az eltén tanulsz mintha büdösbütykösön, vagy ha médiaszak és kommunikációt akarsz végezni akkor sem érdemes teljesen zero nevű egyetemet keresni. Azonban a 2 között van egy nagy különbség.


Az pl tény hogy pesten jobbak a pesti egyetemesek, de ha te pl informatikus vagy akkor végezhetsz győrben, szegeden stb attól még bőven nagy esélyed van hogy felvegyenek egy pesti véghez mivel úgymond hiányszakma. A második esetben alapból nem hiányszakma és ha még csak nem is pest akkor pesten elég cinkes úgy elhelyezkedni olyan területen.

2018. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pont az orvosi az, ahol leginkább mindegy, hogy hol végeztél, de sebaj :DD
2018. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vegyük pl a bölcsész szakot , nyelveket. Ezt milyen egyetemen érdemes végezni, vagy ez is egy olyan szak, amelyet nem muszály a legjobb egyetemen végezni? Attól félek ha pl németet nem a legjobb egyetemen tanulok, akkor a cégek szóba sem fognak velem állni.
2018. júl. 10. 16:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Muszáj*
2018. júl. 10. 17:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, lehet a Harvardról is diplomád, ha nem vagy életrevaló és magabiztos... Nem az számít, hogy hol szerzed meg sokszor, hanem hogy mit teszel le az asztalra úgymond.
2018. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!