Mi ez a BME mánia?

Figyelt kérdés

Folyton tolja mindenki, hogy BME így meg úgy ha infó-mérnöki szakra mész, ahhoz képest szerintem meg egy ritka nagy szar. Ott kezdődik, hogy tömegnyomor van minden szakon, a tanárokkal egyetem végére sincs egy normális tanár-diák kapcsolat emiatt. Ezenkívül a tananyagot tömören, túlbonyolítva leadják csak aztán kész. Tiszta szívás diáknak lenni ott. Ezen kívül koli alig van a "top" 10%-nak, a többi pedig keressen albérletet ami 100k-val kezdődik. Város is teljesen túlzsúfolt kocsival akinek gyenge idegrendszere meg se próbáljon közlekedni. Ezzel szemben pl egy Veszprém, Pécs ahol szintén tanultam kellemes légkör, megfelelő létszám, tanárokkal "szoros" kapcsolat, gyakran iskolaidőn kívül is foglalkoznak a diákkal, jól el lehet velük beszélgetni, Veszprémbe még több kolihely is van, mint hallgató, Pécsett is több lehetőség és a város is sokkal kellemesebb. A 3 hely közül gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy Pesten szenvedtem, szívtam legjobban, mégis ott tanultam a legkevesebbet. (Nem buktam ki, hanem költözködtünk folyton.)

Egyszerűen nem értem mire a BME-nek a nagy istenítése, ha pedig országos rangsort nézzük akkor is 6-10. helyen ugrál..

Nem mondom hogy elvégezhetetlen, mert nem az, aki kitartó és van hozzá esze az elvégzi, de egyszerűen az egész egy értelmetlen szenvedés. Munkakeresésnél holtra nem érdekelt senkit, hogy hol végeztem az egyetemet, egy Forintal nem keresett többet az aki BME-s diplomával jött.



2018. júl. 8. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem muszáj a BME-n tanulni.
2018. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
De hát ez csak egy öncélú fröcsögés.Ha osztályozni kéne, a város teljesen túzsúfolt kapná a maximális pontszámot. Ki hitte ezt másképp Budapestről? :)
2018. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy öncélú fröcsögés? Ez szubjektív vélemény. És nekem pl elég fontos, hogy lakhatás szempontjából milyen a város, ahol végülis a jövőmet tervezem.

Emellett persze vannak Budapest mellet is érvek, hiszen főváros, nagy multik stb.

2018. júl. 8. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Bp. tényleg túlzsúfolt. De hol máshol lehet dolgozni?
2018. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

"NEKEM pl elég fontos"

Hát ezért öncélú. :)

2018. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát szerintem minden embernek fontos hogy hol, milyen körülmények között, milyen közegben lakik már bocs :D
2018. júl. 9. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

A véleményedhez való jogodat természetesen nem vitatom el.


Egyik kollégám kedvenc mondása volt: Engem azért fizetnek, hogy ha a főnököm fejjel akar a falnak menni, én előzékenyem a falnak vezessem a lehető legrövidebb úton. :)

2018. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt hívják presztízsnek. Hiába van igazság abban amit mondasz, ahhoz hogy a vidéki egyetemek feljöjjenek, a BME-t létszámkorlátozni kéne. Ez pedig kizárt, hogy bekövetkezzék. Addig minden középiskolás azt hallja, hogy "nagy neve van", "nehéz", "sokan járnak oda" -> akkor biztos jó... Így a vidékieknek szinte esélyük sincs "feljönni". (Nem szakmailag persze!)

A közlekedésről pedig annyit, hogy nagyon sok fejleszteni való van, de "villamos/metró + gyaloglás"-sal sok dugót meg lehet úszni. A BME, pedig pont ezek között fekszik (1, 4, 6, 17, 41, 47, 48, 49, 56, 56A, M4). És Miskolcról könnyebb is pl Bp-re utazni, mint Győrbe/Veszprémbe. Illetve a sok Bp-i is inkább marad.

A tanárokkal lehet, hogy nem mindenki vágyik belsőséges kapcsolatra...én sem.

Ott van még az éjszakai élet, ami sokaknak vonzó, bár lehet hogy ezek nem sokáig járnak a BME-re...

2018. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, de a BME-n gyakorlati oktatás rosszabb, mint például egy vidéki egyetemhez képest. Inkább elméletet nyomatják nagyon beléd aztán majd munkahelyeden megtanulod. Máshol meg gyakorlatiasabb és ha kikerülsz a munkaerőpiacra könnyebben megtanulhatod a melóhelyen szükséges dolgokat amiket használnod kell majd. Én, ha tehetném sem járnék BME-re főleg mert Budapestet is utálom, pont azért amit leírtál. Egy túlzsúfolt semmirekellő város. (Már bocsi, hogy ezt írom). Na meg az albérletárak irreálisak. Ennyit fizetni érte elég gáz.


Mi 70 ezret fizetünk albérletért + rezsi 3 szobás, bútorozott, konyha felszerelt, fürdőszoba felszerelt. Hárman vagyunk az albérletbe. Mindenkinek külön szoba. Elég jó helyen van. Az egyetemünk 5 percre van gyalog. Ott vannak a boltok, patika, orvosi rendelők, buszmegálló stb. Benti parkolóhely. És havonta rezivel együtt 100 nál nem szokott több lenni, esetleg nagyon hidegebb időkben 110. és ezt három főre leosztva semmi pénz.


Na meg egy BME-s diploma semmivel sem ér többet, mint mondjuk egy Debrecenbe megszerzett vagy Győrbe vagy Kecskeméten. Főleg, hogy a duális képzések már elég jól működnek a vidéki egyetemeken. Győrnél audiba, Kecskeméten mercibe. BME-n hova? Tehát egy Kecskeméten egy Gépészmérnök, Járműmérnök sokkal jobban jár, hogy oda ment, mint a BME-re. Ez az én véleményem.

2018. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Úram isten ... Jaj ... Szerencséd, hogy a gyakori anoním oldal.
2018. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!