Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetnék? (minden lent)

Mit tehetnék? (minden lent)

Figyelt kérdés

Rendezvényszervező vagy valami ilyesmi szakmán gondolkodtam, fotós meg ilyesmi félek de a szüleim nem emgedik mert nagy embert akarnak belőlem csinálni és olyanokat erőszakolnak rám amit nem szeretnék. Tisztába vagyok ilyen esetben hogy azt is kell nézni hogy mennyit fogok vele keresni meg hogy van eszem csak pl ha én nem akarok ügyvéd lenni mert tegyük fel szégyenlős vagyok és nem nyílok hamar eléggé rossz munka lenne nekem.

Amin viszont szeretnék vinni az a magyar, töri, biosz, ezek így a kedvenceim de nem tudom hogy ezekkel mire mennék valakinek esetleg lenne még ötlete? Amire gondoltam a pszichológus azt nagy nehezen elfogadták bár az elején nem mert h gyagyásokkal foglalkozok, meg a színész de azt nem engedik


2018. júl. 9. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Egészségedre, barátnőm ápolónő, mert "ez volt az álma", gyakorlatilag éhen halni nem elég a pénze.


Exem fotós volt, amikor épp volt munkája, akkor keresett, de amikor néha 3-4 hónapig semmi, akkor meg örültünk, hogy enni tudtunk hó végén - mert a kocsi alap, a 3 szobás lakás szintén, csak épp fizesd egy keresetből.


Párom i csillagász akart lenni, helyette IT-s. Most Svájcban dolgozik, havi 8000 chf-ért, és tök jó, hogy nem kell pl. azon vitázni hó végén, hogy nem ehet sült húst, mert nincs rá pénzünk.

2018. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

A pszichológus meg olyan, ha sztk-ba mész akkor örülhetsz, ha havi 120-at megkeresel, magánpraxis nélkül az is lószr fizetés.


Vagy mész magánba, aminek a kialakítása, kezelt-kör, stb egy vagyonodba kerül, és hónapokig semmi bevételed nem lesz - vagy évekig is akár.

2018. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%

Oke akkor gurizzen olyan meloba amit gyulol, nem is o akarta es belefasul belebetegszik?


Persze kell a penz, aszerint kell merlegelni, de a szulei azok valoszinuleg akik nem opciokat es kompromisszumokat keresnek hanem pl legyen ugyved mert az jo love, ami teny, meg presztizs es lehet vele dicsekedni stb.. de az mar mindegy hogy nem az o szemelyisegenek valo..


Ugy kell valasztani hogy meg tudj majd elni de szeresd is a munkad. Az se jo ha gurizel es nincs latszatja, de az se ha dol a le de amugy belehanynal az egeszbe

2018. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

rekreáció szervező?

magántanár?

2018. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

#1, "párod"* ha csillagász lett volna, a dupláját kereshetné a 8000 CHF-nek.


*Miért szégyelled leírni, hogy férjed/feleséged? Párja a zokninak van.

2018. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Hallgass a szüleidre, jót akarnak neked. Jogászként sem kell mindenképp ügyvédenek lenned. Sőt, tovább megyek, ügyvédként sem kell feltétlen a bíróság előtt osztani az észt. Szép ebben a korban a céltudatosság meg önérzet, de abból nem lehet kifizetni a számlákat, meg eltartani egy családot. Majd te is rá jössz, ha szerencséd van, nem a saját károdon.
2018. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Azt tanuld, ami érdekel és, amivel szívesen foglalkoznál, amihez van motivációd, érzéked vagy esetleg tehetséged. Hosszú távon egyedül ennek van értelme, mert lehetséges, hogy egy-két évig még elvagy egy olyan szakmában, ami nem érdekel, de jól keresel vele, viszont előbb-utóbb ebbe bele lehet hülyülni... Már a tanulmányok során is meglátszik az, hogy érdekel-e, szereted-e stb., mert bármit is választasz, azzal lesz munka, tanulni és gyakorolni kell, a legtöbb szakmában folyamatosan kell fejlődni és ez mind kínszenvedés, ha valami olyasmivel kell foglalkoznod, amihez nincsen semmi közöd. Az ilyenből nem lesz jó szakember egy területen sem.


Én egy nyelvszakon tanultam, amire kb. mindenki azt mondta, hogy tipikus büfészak, nem ér semmit stb. és folyamatosan kaptam az oltásokat és értetlenkedtek, hogy miért ezt akarom tanulni, mikor máshoz is lenne eszem, felvennének stb. , de nem bántam meg a választásomat. Lehetséges, hogy pl. egy programozó vagy egy mérnök többet keres, de szerintem már az egyetemet sem tudtam volna végigcsinálni, mert annyira nem érdekel az egész. Így pedig legalább azzal foglalkozom, amit szeretek és látom benne a jövőmet, tudok tervezni. Szerintem ez sokkal fontosabb.

2018. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Úristen, jogászként ma már el sem lehet helyezkedni, vagy maximum 12 évek után ilyen 110 ezer nettóért...

Ma már az ÁJK az büfészak.

2018. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Ja, jogászként mehetsz 160 nettóért egy multihoz kezdőként négyes átlag alatt.... úgy, hogy közben olyan szaktársaid voltak, akiket utálsz, mint a szart, és mindent, és mindenkit lenéznek, mert csak.

Egyetem témában itt gyakorin mindenki úgy érzi, meg tudja mondani a tutit, közben meg mindenki annyiért és ott helyezkedik el, ahol tud. Én pl. a bölcsész kommunikáció- és médiámmal keresek egy multinál nettó kétszázat. Nem sok, de éhenhalni sem fogok, és több, mint az itt dolgozó jogászoké.

Tanulj azt, amit szívesen csinálnál egész életedben, és amihez tehetséged is van.

2018. júl. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as!😂😂 Igen, persze, hogyne. Ostobaságokat beszélsz.
2018. júl. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!