Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Szent István Egyetemen...

A Szent István Egyetemen lehet passziváltatni az első két félévet?

Figyelt kérdés

2018. júl. 9. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehol nem lehet passziváltatni az első félévben.
2018. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De igen, sok helyen lehet, pl. az ELTE-n, de erről sajnos nem találtam információt.
2018. júl. 10. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha passziváltatni akarsz rögtön két félévet, akkor minek iratkozol be idén?
2018. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert a passzív hallgatói jogviszony előnyökkel jár, pl megmarad a TB-m.
2018. júl. 11. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mire akarod fordítani ezt az egy évet. Tudtommal a TB-t tudod fizetni munkaviszony nélkül is. Van egy havi minimumösszeg - valahol 6-8ezer ft körül -, amit ha kifizetsz, biztosítva vagy. Szerintem ez jobban megéri mint a passziváltatás. Egyetem alatt bármi történhet, ami miatt nem tudod folytatni a tanulmányaidat - vagy engedélyezik a kihagyást vagy nem. Általánosságban én úgy tudom, hogy az egyetemek két passzív félévet engednek de kettőt egymás után ritkán. De az a legjobb, ha megkeresed a SZIE tanulmányi osztályát, biztos, hogy pontosabb infot kapsz tőlük mint itt.
2018. júl. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: A legtöbb egyetem három passzív félévet enged, ebből maximum kettő lehet egymás után közvetlenül. A SZIE-n nem tudom hogy van, valóban jobb lenne, ha a kérdező a tanulmányi osztályon érdeklődne.
2018. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Tök jó, hogy olyanok írkálnak akiknek foglamuk sincsen. Szeretem az ilyet. Na nézzük. Kihagy egy évet és magának fizeti a TB-t pl. az 100e HUF. Ha 2 félév passzívra megy ez a pénz megmarad! Hopsz máris nyert ügy. Passzív félév alatt diákmunkát végezhetsz, hiszen van jogviszonyod csak diákigazolványt nem kapsz. Hopsz máris előny, hiszen, ha kihagy egy évet és nem dolgozik teljes állásként (Munkanélküli segélyre ugye nem mehet, mivel nem dolgozott előtte) akkor diákmunkát sem tud vállani. Tehát csak előnyei vannak annak, ha passzívra megy, minthogy kihagyna egy évet. Illetve így már felvan véve amúgy meg lehet, ha kihagyna jövőre megnőne a pontszám és már nem férne bele. Na megint egy érv. Cáfoljatok cáfoljatok, ezt is szeretik.



Következő. Törvényileg van szabályozva, hogyan mehetsz passzív félévre és nem az iskola szabályozza ezt. Tök mindegy hogy PTE, vagy SZIE vagy BME. Egymás után maximum 2 félévet lehetsz passzívon, tehát őszi/tavaszi félévet passziváltathatod. Rendkívüli esetben egymás után 3 lehet. (De ehhez kérvény kell. Például, ha daganatos leszel akkor természetesen a 3. passzívot is engedélyezni fogják, de azt hogy nincs kedvem most menni vagy dolgozok és azért azt nem biztos, hogy megadják). De 2 félév passzív után 1 félévre menned kell. Viszont az 1 félév után megint lehet 2 passzív. Annyi van szabályozva, hogy egymás után mennyi lehet.

Példaként így is csinálhatja valakit: 2 félév passzív 2 félév aktív 2 félév passzív 2 félév aktív ...stb. Csak nem sok értelme van, de persze lehetséges.


Viszont mivel elsőbe mész ezért előszőr be kell iratkoznod és csak utána passzíváltathatsz. Ha nem iratkozol be az egyetemre, mint hallgató akkor nem jársz oda. A jogviszonyod csak beiratkozás után van.

2018. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az első félévben nagyon indokolt esetben lehet passziváltatni, pl. terhes lesz.

Sziére 2018 őszén iratkoztam be, a kari vezetőség ott is elmondta ezt. Második félévben már lehet passzív.

2019. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!