Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább egyetemen,...

Hol tanuljak tovább egyetemen, ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Elég régen depressziós vagyok már, szedek gyógyszereket, ezek valamelyest segítenek...

De sosem fogok teljesen meggyógyúlni, ezt ne is ragozzuk légyszí.



Az érettségim annó 2 éve elég jó lett, négyes és ötös minden.

Angol és töri emeltem van, de nem okoz problémát jövőre újra érettségizni még valamiből emelten, ha olyan szakot írtok amihez ez kell, feltétel. De azért a matek és fizika nehezebben megy...


Azért nem mentem rögtön egyetemre érettségi után, mert semmi nem volt ami úgy kifejezetten érdekelt volna NAGYON... Nem volt álom munkám, most sincs. Meg arra koncentráltam, hogy kicsit pszichésen jobban legyek. De egyébként sok minden érdekel, mindent meg tudok kb. szeretni. Szeretnék már egyetemre járni, csak semmi olyan nem jöhet szóba amihez akkora elhivatottság kell mint egy orvosihoz, vagy joghoz...

De már nem akarom sokáig halogatni, mert anyagilag is jól fog jönni egy diploma.

Tudom, hogy nem ez a legjobb hozzáállás, de nagyon sokan így vágnak bele már eleve, s megfelel nekik.

Szerintem a munkát meg lehet szeretni, lehet élvezni, de amúgyis mindig fárasztó lesz, ha komolyan csináljuk és nem hiszek ebben a "csináld azt amit szeretsz és akkor nem kell sohasem dolgoznod" (mert nem munkaként éled meg) szemléletben...



Szóval írnátok pár szakot melyeket el lehetne így is végezni és nem nagyon alacsony a piaci értéke?


20/l


2018. júl. 9. 17:44
 1/10 anonim válasza:
79%
Írásodból lejön, mivel hosszú és részletes, hogy szimplán nincs kivel beszélgetned. Eleje meglepett, elhiszem, hogy most azt hiszed, hogy sosem fogsz belőle kijönni, de ez nem így van :) Bocsi, hogy érdemben nem tudtam a témához szólni.. De egy jó barátra és sportra meg persze elfoglaltságra van szükséged, amiben örömödet leled :) Szép napot!
2018. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de azért írtam hosszan, hogy ne olyan válaszokat kapjak, pl. hogy "mit akarsz te mán' 20 évesen egyetembe kezdeni", meg hogy "válaszolnék, de nincs elég infó"...

Ha valakinek kérdése van arra szívesen válaszolok!


Sajnos a barátaimtól pont azért távolodtam el, mert elhanyagolom Őket, nehezemre esik sokszor még rájuk írni is, élőben meg a kínos csend van.


De azért köszi, ment a pont...

2018. júl. 9. 18:07
 3/10 anonim válasza:
30%
Ne parázz ennyire rá a dolgokra, depresszió sima túlagyalás eredménye, mert van rá idő( jó nem minden esetben). Ha van kedved beszélgethetünk mert én is átéltem ezt . 24/N
2018. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából a lényegről eléggé keveset írtál.


Már most depressziós vagy, egy olyan szak, amit nem akarsz, túl nehéz volna, számos kihívást tartogatna az csak mégjobban ronthat a helyzeten.

Mentálisan egészséges embereket kikészít a vizsgaidőszak, nemhogy olyanokat akiknek már most is problémájuk van.


Angol-töri jól megy ezek szerint. Tanári pálya?

Nem halsz vele éhen, nem olyan nehéz teljesíteni számodra, hiszen már van egy jó alapod belőle.

Sikerélményt nyújthat számodra, stb.

2018. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A depresszió nem túlagyalás, nem a legkomolyabb betegség, de utálom ha ennyivel elíntézik...

És köszi, de nem akarok beszélgetni, egy beszélgetéssel nem lehet megoldani ezt. Eleget beszélgeteg pszichológussal, meg más betegekkel csoportterápián.

Nem akarlak megbántani, de nem hiszem hogy sokat (vagy csak egy keveset is akár) tudnál a pszichológiáról, kérlek mielőtt ilyeneket írsz, egy kicsit olvass a témában.



A tanári biztosan menne, mint egsetem, de a szakmaigyakorlat, munka már szerintem kevésbe. Nem igazán szeretem a gyerekeket hosszabb távon. :/

Tudom, hogy ez elég szörnyű, de ez van.


Amúgy, ha ez számít már dolgoztam gyárban, meg ilyesmik. Nem szerettem, de az kiderűlt hogy a monotonitást azt bírom.

2018. júl. 9. 18:55
 6/10 anonim válasza:
91%
Ne csodálkozz ilyen stílussal ha elpártoltak tőled a barátaid :)) Azok maradnak ávekig depressziósok, akik önsajnálatba meg a múltban való turkálásban látják a megoldást. Rájössz te is, sikeresen kigyógyult emberek mind úgy gyógyultak meg, hogy ők akarták, ők tettek érte és nem sajnáltatták magukat :) És nincs mit..
2018. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem pártoltak el tőlem a barátaim, én hanyagoltam el Őket, s ezek után nincs pofám elhívogatni Őket szórakozni, moziba, ha éppen úgy tartja kedvem...

De ez teljesen off.


És rengeteget teszek azért, hogy jobban legyek, fogalamam sincs miből következtettél az ellenkezőjére.


Viszont az olyan emberek mint Te, akik ítélkeznek, hogy "oh, ugyanmár, nincs olyan hogy depresszió" és elbagatellizálják a különböző pszichés, mentális betegségeket, lenézik a pszichológiát, pszichológusokat, vagyis "agykurkászokat"... Nem ismerik el a pszichiátriát, mint az orvostudomány egyik fontos, teljesértékű ágát, nem fogadják el a gyógyszert mankóként használó embertársaikat és ítélkeznek felettük, hogy "drogosok, elég lenne elhatároznia magát végre", mindezeket úgy, hogy totál laikusok... Szóval az ilyen emeberek nagyon sokat rontanak a helyzeten.

2018. júl. 9. 20:05
 8/10 A kérdező kommentje:

És azt mondod túlagyalás, s hogy Te is átélted. Ha ezt komolyan mondod, akkor biztosan nem élted át, de az eleve érdekes, hogyha átélted, akkor miért nem olvastál legalább utána.

Hiszen akkor legalább tudnád, hogy rohadtul nem túlagyalás.

2018. júl. 9. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Khm... az előző témához szólnék.

Nézegesd felvin a szakokat, hátha rábukkansz valamire, ami érdekesnek tűnik. Aztán olvass utána annak a szaknak jobban, ami leírás alapján tetszik.

2018. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanulj pszichológusnak vagy pszichiáternek. Annyi a depressziós ember, egyre nagyobb szükség van rájuk.
2018. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!