Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szokták annyira leszólni...

Miért szokták annyira leszólni a gazdinfót a mérnökinfóhoz képest?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a többségnek a mérnökinfó a nehezebb, de azért ez szubjektív is. Valakinek lehet, hogy a gazdasági tárgyak megterhelőbbek. És... Annyira azért nem különbözik a két szak, ezt azér lássuk be. Illetve programozni úgyis otthon tanul meg az ember...


A gazdaságinformatika nagy előnye viszont a mérnök és a proginfóval szemben, hogy mesterszaknak ugyanúgy választható a gazd, prog, mérnökinfó, de itt + még nagyon kafa gazdasági szakok is, ha közben inkább errefelé terelődik az ember... Pl. MoBA.



2018. júl. 11. 21:57
 1/6 A kérdező kommentje:
1. És azt megtudhatom, hogy miből jutottál erre? :D
2018. júl. 11. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Azok szokták többnyire leszólni, akik nem értenek a témához. A mérnökinfó és a gazdinfó is remek szakok, egyikkel sem lehet mellélőni. Mivel programozni úgysem egyetemen tanulsz meg egyik szakon sem én még jobban is ajánlanám gazdaságinformatikus képzést a gazdasági vonal miatt, amire később rá lehet építeni és nagyon jó állásokat lehet megcsípni nem csak fejlesztő területen.
2018. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

"Annyira azért nem különbözik a két szak"

Hát de. Rendes egyetemen alig van köze a két szak tematikájának egymáshoz...

Egyébként ahogy utolsó is mondta, önmagában mindkettő szak hasznos és jó, csak más a célja.

Nehézségben pedig a mérnök infót valóban nehezebbnem tartják (jó egyetemen).

Aki pedig lenéz egy szakot, mert egy másik szakhoz képest az nem az ő szájíze szerint van kialakítva szimplán csak hülye.

2018. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit mindenkinek igaza van. Az elsőnek abban, hogy a mérnökinfó feltehetően sokkal nehezebb, mint a gazdasági info, a sok (egyébként a legtöbb informatikus által nagyrészt felesleges) mérnöki tárgy miatt. Másfelől a gazdasági informatika nagyon hasznos szak, rengeteg mindent tudsz vele csinálni. És az informatikai, programozói állások nagy része (99%-a) ugyanúgy betölthető vele, szóval ha nekem választanom kellene a kettő között, inkább tanulnék gazdasági informatikát, mert a gazdasági képzés része is nagyon hasznos a való életben.
2018. júl. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem egyik ismerősöm mérnökinformatikus, én gazdaságinformatikus vagyok. Az informatikai részben nem különböztek (SZTE). Mindketten nagyon gyorsan el tudtunk helyezkedni, de tulajdonképpen csak a terület lett más, mert mindketten programozók vagyunk. Én banknál, ő egy autós cégnél. Aki meg lenézi, az ha szakmabeli, akkor annyit is ér, semmi nem ragadt rá, ha meg nem, akkor csinálja utánunk bármelyik infós szakot. Talán az lehet inkább a baj, hogy sok semmit nem érő OKJ-t is így neveznek.
2018. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A gazdasági informatika és a műszaki informatika is nehéz terület. De mindkettőre hatalmas a kereslet.

A két szak egyébként hasonló. Bankok, SAP, pénzügyi intézmények inkább gazdinfóst keresnek, egy gépészeti gyártó vagy motorfejlesztő céghez meg nyilván könnyebb műszaki infósként bekerülni.

Hogy ki mit miért szól le? Franc tudja. Magyarisztánban mindenki leszól mindenkit. Ez a módi. A tuti.

2018. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!