Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hiányszakmákat tudnátok...

Milyen hiányszakmákat tudnátok ajánlani? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan szakmákat keresek, amikre jelenleg nagy a kereslet és viszonylag tisztességes fizetést nyújtanak. Mint például az informatikus szakma is ilyen ha jól tudom.

A helyzet viszont az, hogy jelenleg egy egyetem hallgatója vagyok (Képzőművészeti egyetem) és leszek még kb 4 évig. Ezalatt az idő alatt tanfolyamra van lehetőségem. (OKJ-ra nem tudom, hogy van e. Lehet OKJ-t egyetem mellett futtatni párhuzamosan? )

A lényeg tehát hogy egy olyan szakmát keresek, amit az egyetem mellett is kitudok tanulni, keresett, tehát eltudok benne helyezkedni és lehetőséget, időt biztosít arra, hogy a művészettel is tudjak foglalkozni mellette. Nyilván a legjobb az lenne ha kapcsolódna a művészeti tevékenységemhez ez a párhuzamosan tanult szakma, de az sem probléma ha nem.

Nem zárom ki a képzőművészetben elért sikerek lehetőségét sem, de azért szeretnék egy alternatívát is kidolgozni a jövőre nézve. Az alkotást természetesen nem szeretném abba hagyni és az egyetemi tanulmányaimat is szeretném folytatni. 23 éves vagyok. Az is lehet, hogy kicsit későn kezdtem el ezen gondolkodni, ugyan is eddig végig csak a képzőművészettel foglalkoztam és más szakma nem jött számításba. Talán mostanra kezdtem egy kicsit leszállni a földre, hogy körülnézzek milyen lehetőségeim vannak és mi vár rám az egyetem után.

Tehát mi az amit tudnátok ajánlani és az elképzeléseimbe nagyjából beleillik?


A segítségeteket előre is köszönöm!



2018. júl. 13. 16:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként tisztában vagyok vele hogy valamilyen szinte naiv a kérdésem. Nem is kész megoldásokat várok és tuti tippeket, hogy majd én olyan nagyon pazarul megtudjak élni, csak tájékozódni szeretnék, hogy merre is érdemes elindulni.
2018. júl. 13. 16:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok a betöltetlen állás a pénzügy, kereskedelem, építő- és élelmiszeripar, valamint az oktatás, egészségügy és informatika területén is. Ezeken a területeken számos olyan nyitott pozíció vár, amely megpályázható OKJ-s képesítéssel. Nagyon keresett például a targoncavezetői OKJ-s képzés, de könnyen találni munkát egyéb gépkezelői végzettségekkel is, mint például az emelőgépkezelő vagy földmunka-, rakodó- és szállítógép kezelő képesítés. Mivel a szállítmányozás, oktatás és élelmiszeripar számos területén tapasztalható munkaerőhiány, így a logisztikai és szállítmányozási ügyintéző, óvodai dajka vagy például pék is jó lehet.

Hasonlóan könnyű elhelyezkedést ígérnek a gazdasági képzések is. Hiába tanulnak sokan mérlegképes könyvelő, pénzügyi-számviteli ügyintéző,társadalombiztosítási vagy bérügyintéző, banki, befektetési termékértékesítő vagy biztosításközvetítő szakmákat, a piac pillanatok alatt felszívja a frissen végzett szakembereket, akiknek a munkáját sok esetben átlagon felüli fizetéssel honorálják.

2018. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elouo valaszolo.


Mintha valahonnan masoltad volna ide.

2018. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!