Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire reális, hohy napi 9...

Mennyire reális, hohy napi 9 órás,3 műszakos gyári munka mellett eltudok végezni egy egyetemet levelezőn?

Figyelt kérdés

Mérnök, de inkább gazdaságinformatikában gondolkodom...


Ha ez így nem lehetséges, akkor mi lenne a jó megélhetési alternatíva gyár helyett, csak érettségivel, ami mellett már bevállalhatnámnazbegyetemet?



2018. júl. 14. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Gazdaságinformatikát szerintem nagy nehezen el tudod, mérnökről ne is álmodj munka mellett.
2018. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
valami irodai munkát keress, gyár mellett nem sok esély van, de csináld meg, mivel nem mindegy hogy gyárba szopsz vagy normális munkahelyed van!!
2018. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Gondolom a mérnökinfó is elvégezhető munka mellett, különben nem indúlna levelezőn...

Gondolom mindenki dolgozik, aki levelezőn tanul.

Csak lehet más tipusú munkát.


Az a baj, hogy kerestem, jelentkeztem irodai munkákra, de eddig sehova sem vettek fel, csak gyárba. Gondolom, mert kicsit túlkoros vagyok és nincs másfajta tapasztalatom...


Igazából, ha meglenne az első évem mondjuk gazdinfóból, akkor már lehetséges, hogy valameyik bank gyakornokként alkalmazna, nem?

Főleg, hogy a fizetés nekem annyira nem számít, így is csak nettó 150-et keresek, pedig van éjszakai műszak.


Akkor csak az első évvel kéne megbírkózni ilyen munka mellett.


Vagy 26 évesen már nem veszik fel az embert ilyen könnyen gyakornoknak sem?

2018. júl. 14. 11:25
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Sosem késő elkezdeni, nézd azt, hogy vagy 40-45 évet fogsz még dolgozni ((ha nem többet)), a mérnökinfó nehezebbnek tünik mivel ott több a fizika, szerintem helységtől függ, de felvesznek 26 évesen is gyakornokként ha jól és megbízhatóan dolgozzol, esetleg nem tudom az első évre betudsz-e vállalni diákhitelt vagy valamit és nappalin elkezdheted és utána menni át levelezőre mikor már tudsz találni magadnak munkát (?) esetleg kell-e még érettségizned azt lehet-e tudni?
2018. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az miért jobb ha nappalin kezdem és aztán megyek át levelezőre?

Úgy könyebben vesznek fel gyakornoknak, vagy azért írod, hogy az alapok jobban megragadjanak? Nem vágom. :D


Ha levelzőre megyek, akkor nem kell már érettségiznem, csak kell egy nyelvizsga, vagy emelt angol érettségi (amúgy tudok angolul, csak nem emelteztem). Ha nappalira mennék akkor már lehet, hogy kellene újra érettségizni, BGE gazdinfónál a 319 ponthatár még oké, de ha nőne 11 ponttal, akkor már nem vennének fel.


A diákhitellel az a baj, hogy csak abból (70 ezer/hó), munka nélkül nem tudnék megélni...

2018. júl. 14. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanabban a cipőben járunk csak én már 1 évvel később. 26 éves vagyok, 3 műszakba járok (habár csak 8 órában) egy gyárban és mérnökinfot tanulok. Eddig teljesíthető volt, ha van kérdésed írj nyugodtan.
2018. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hú, köszi!


Pl. Te hova jársz, Óbudai?

Mennyire volt előzetes tudásod, tudtál e már valamit amikor jelentkeztél, vagy éppen csak az érettségihez/ponthatár eléréséhez volt meg addig a tudásod és utána fejlődtél fel párhuzamosan a tananyaggal?


Nem nagyon van időm írni most, de tényleg köszi!

2018. júl. 14. 13:37
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

ma 13:37

Küldtem üzenetet arról, hogy nekem milyen.

2018. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, most olvastam...

Nagyon nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznos válasz volt!

Sokat segítettél.

2018. júl. 14. 19:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Megkaphatnám a választ én is erre a kérdésre ?
2018. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!