Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól számlom, hogy 21-22 ember...

Jól számlom, hogy 21-22 ember végez diplomás munkát?

Figyelt kérdés

[link]


A 2014/2015-ben végzettek közül.


2018. júl. 16. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet tudni, mert a végzettek száma 12/13 illetve 14/15-re van megadva, tehát hogy azok a "diplomán túl" számok pontosan minek a százalékai, szerintem azt csak az tudja megmondani aki csinálta.


Én továbbá a "diplomás munkát végez" című történetet se tudom értelmezni, mert mégis milyen diplomás? Ez azt akarja jelenteni hogy a végzettek 88%-a el tud helyezkedni a kriminológia területén, vagy azt hogy olyan állása van ahova kellett bármilyen diploma?


Jó szar ez a grafikon.

2018. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Kicsit elrontottam a kérdést azzal, hogy oda írtam, hogy "2014/2015-ben végzettek közül"...


Diplomántúl résznél ott van, hogy 2016 május.


Szóval gondolom ebbe beletartozik az összes addig végzett ember.


Az egyéb halmazba szerintem amúgy olyanokat is sorolnak akik meghaltak...


Szerintem a diplomás munkát végez az azt jelenti, hogy olyan állása van ahova kellett bármilyen diploma.


Azt jólértem, hogy a "tanul" (5%) halmaz és a "tanul és dolgozik" (75%) halmaz 88%-a végez diplomás munkát? Vagyis nem az összes végzett 88%-a, igaz?


Ha úgyvesszük, hogy 35-en végeznek egy évben és ezek a számok rájuk is érvényesek, akkor matematikailag stimmel, hogy 35 emberből 21 talál diplomás munkát?

2018. júl. 16. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak az a baj hogy ha ennyi minden nem stimmel egy grafikonnal akkor az ember megkérdőjelezi azt is amit ért belőle:)


De ha hiszünk neki akkor igen, a végzettek 75%-a tanul és dolgozik, vagy dolgozik, és ennek a 88%-a diplomás munkát végez. Ha úgy vesszük hogy 35-en végeznek, akkor abból 26 ember tanul és dolgozik, vagy dolgozik, és abból a 26-ból 22-23 ember végez diplomás munkát.

2018. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!