Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább?

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem júniusban és egyenlőre tanácstalan vagyok. Erősségem az angol, a matek és a töri, viszont ötösre érettségiztem magyarból. 19 éves leszek lassan és szükségem lenne pár tanácsra, hogy milyen szakon, ill. melyik egyetemen tanuljak tovább. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. júl. 16. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabbat kihagytad. Mi érdekel? Vagy legalábbis nagyjából milyen terület? Vagy milyen jellegű munka, amit a későbbiekben szívesen csinálnál évekig?
2018. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Kicsit megzavarodtam. A szavaidból azt veszem ki, hogy idén nem jelentkeztél sehová. Akkor kezd el olvasgatni felvi.hu-t. Ott rengeteg dologra kapsz választ. Legfontosabb pl. ponthatár. Uganis ez még az álmokat is felülírja. Ha megy amatek, és szereted is ,ajánlom a pénzügy-számvitelt. Viszont ugye az központi ponthatáros, bár idén levitték 428-ra. Ha szereted a gyerekeket, illetve embereket, mehetsz tanárira is.
2018. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha pénzt akarsz keresni, akkor olyan irányban gondolkozz amihez matek kell. Gazdasági vagy műszaki területekre gondolok.
2018. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is igazából mindenre nyitott vagyok, bármi érdekel, ezért is nehéz dönteni. Másodszor pedig már korábban megjelöltem két szakot, de időközben kiderült, hogy az egyikhez kell végzettség a másikkal kapcsolatban pedig meggondoltam magam. Július végén kezdődik ez az úgynevezett pótérettségi és ezt a lehetőséget kihasználva szeretnék megjelölni egy szakot, mert csak ennyit lehet.
2018. júl. 17. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!