Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt hogy lehetne megoldani?...

Ezt hogy lehetne megoldani? (Szakváltás)

Figyelt kérdés
Debrecenben voltam 2 félévet programtervező infós bsc képzésen. Nincs meg a szükséges kredit, ezért már megkaptam a levelet hogy átraktak önköltséges finanszírozású képzésre. Szeretném itt hagyni ezt a szakot és legközelebb folytatni egy másikon, ám ezt most már csak egy év kihagyással tudom megtenni, ha jól tudom. Ki lehet jelentkezni erről, majd felvi-s jelentkezéssel bekerülni 1 év múlva egy másik szakra, netalán karra? Ez mivel jár? Erről ha valaki kicsit mesélne hálásan megköszönném, ha egyéb tippek vagy tanácsok vannak azokat is meghallgatom, bármit. Köszönöm.

2018. júl. 19. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Saját kérésre bármikor megszüntethető a tanulói jogviszonyod az egyetemen, ezután pedig ugyan úgy tudsz felvételizni(akár ugyan arra az egyetemre, és ugyan arra szakra is), mint első alkalommal, annyi, hogy a 12 államilag finanszírozott félévedből kettőt elhasználtál azaz ha sokat csúszol, vagy msc-t is akarsz csinálni, az már lehet, hogy csak önköltségesen fog menni.

Felvételizni keresztféléves képzésre is lehet, amik tavaszi félévben indulnak, csak keresztféléves képzésben sok szakot nem indítanak.

Illetve lehet pótfelvételivel felvételizni, de ott is kisebb a választék, és fizetősre lehet már csak bekerülni.(és esetleg később átkerülni államilag támogatottba)


ui.: Ha jól emlékszek ti már olyan szerződést írtatok alá, ami szerint ha két félév után hagyód ott az egyetemet(vagy rúgnak ki), akkor nem kell visszafizetni a 2 félév árát.

2018. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiiratkozol az egyetemről és 1 éven belül felvételt nyersz egy másik intézmény bármely szakára, akkor nem kell visszafizetned az elhasznált féléveket egyáltalán. Szóval érdemes minél hamarabb felvételizned valahová és akkor otthagyhatod minden következmény nélkül az egészet - illetve lesz két elhasznált féléved.


Emellett lehet, hogy neked már úgy van, hogy 2 félév után alapból is simán otthagyhatod az egyetemet más szakra való felvételi nélkül,, hogy vissza kellene fizetned bármit is. Nekem ez annak idején (2013) 1 félévre volt korlátozva és csak az orvos- vagy jogászképzések (10 vagy 12 féléves szakok) esetén volt a 2 féléves türelmi időszak.


Szóval én azt tanácsolom, hagyd ott és jelentkezz másikra és számolj azzal, hogy 2 állami féléved minusz.

2018. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos és gyors válaszokat! Jelentkezni akkor mikor is tudok? Ha jól tudom február körül van a jelentkezési időszak, nem?
2018. júl. 19. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Keresztféléves(tavaszi féléves) jelentkezési határidő november 15, a rendes őszi féléves jelentkezési határ idő pedig február 15.


[link]

2018. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!