Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ-s képzést (emelt...

Melyik OKJ-s képzést (emelt szintű) részesítik előnyben a munkáltatók az 1 vagy 2 évest?

Figyelt kérdés
Óraszámban nincs nagy különbség a az 1 és a 2 éves között ahogy elnéztem, viszont érdekelne melyiket részesítik előnyben a munkáltatók? Az 1 éves ugye "gyorstalpaló", fizetős.Első OKJ-m lenne 27 évesen,ezért gondolkodok,hogy lehet az 1 évest válasszam, csak nem tudom értékelnék-e a munkáltatók?

2018. júl. 20. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem fogja őket ez érdekelni.

De legtöbb esetben az OKJ megléte sem.

2018. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az amelyik diplomát ad, szal egyik sem :)

Nekem 3 OKJ-s szakmám van. Eddig kétfajta munkáltatóval találkoztam. Az egyiket nem érdekli az OKJ-s papír mert válogathat diplomások közt is, a másikat meg nem érdekli az OKJ-s papír mert azt nézi/méri felvétel előtt, hogy mit tudsz, nem azt, hogy milyen papírod van.

Nekem eddig egyedül a közszférában nézték az OKJ-t, mert ott meg vannak adva adott pozíciókhoz a minimumok, és ott van OKJ is (nem tudom pontosan hogy működik ott).

2018. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azokban a szakmákban, ahol egyáltalán van értelme az OKJ-nak, például klasszikus szakmunka (kőműves, burkoló, asztalos, edző); az érdekli a megrendelőidet vagy munkáltatódat, hogy hogy dolgozol: milyen szép szakmunkát végzel és mennyire szakszerűen, vagy hogyan tartasz edzést. A papír csak biztosítéknak kell, hogy szakképzett munkaerő vagy. De megítélni a munkád minősége alapján fognak.


Azokban az OKJ-kban amelyekhez diploma kellene (marketing menedzser, programozó stb.) ott meg felesleges a suliba invesztálni, érdemesebb egy BSc-t elvégezni 3 év alatt. Az ér is valamit.

2018. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! gyógypedagógiai asszisztens, szociális gondozó, vagy szakács OKJ érdekel
2018. júl. 20. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül a szakács vagy cukrásznak esnék neki, mindegy hány éves a képzés csak tanulj meg rendesen főzni! A konyhán nem a papír az érdekes, hanem hogy mit csinálsz és hogyan.


Szociális gondozónak akkor, ha ki akarnék menni más országba dolgozni (németország, hollandia vagy svédország); de előtte mindenképpen utánaérdeklődnék ügynökségeknél, hogy ezt a végzettséget a németek/hollandok elfogadják-e (mert a munkaerőre iszonyú szükségük van, csak náluk fontos a papír de nagyon).

2018. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szoc gondozóval kórházakban/nyugdíjas otthonokban/ápolási osztályokon el lehet helyezkedni Magyarországon is. Mivel kb nincs ápoló/szakápoló képzés, az öregek meg mennek nyugdíjban ezért kell a jó szakember. De előtte azért nézz körül, próbálj meg beszélni pár dolgozóval mert nagyon sok ember azután jön rá, hogy ehhez nincs gyomra, hogy elvégezte a sulit.
2018. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!