Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen lehet ergoter...

Melyik egyetemen lehet ergoterapeutának tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne ez a dolog... Azt tudom, hogy ápolás és betegellátás szakon belül egy specializáció, de eddig amiket végignéztem egyetemeket ott főleg ápolónak és mentőtisztnek, esetleg diedetikusnak lehetett tanulni, ez a specializáció nem tudom, hogy hol választható opció.


Valaki esetleg nem tudja? :/



2018. júl. 20. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy nincs

?

2019. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg védőnő képzés

van

2019. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyógytornász
2019. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Engemet is érdekelne ez a téma. Sikerült azóta választ találnod erre a kérdésedre?
2021. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Idén (2021) szeptembertől indul először hazánkban egyetemi alapképzésben (BSc) az ERGOTERAPEUTA képzés, és egyelőre még csak egyedül a Pécsi Tudományegyetem kapott rá engedélyt. (Lehet, hogy eddig csak egyedül a PTE kérvényezte, ezt nem tudom.) A szak az egyetem zalaegerszegi képzési helyén indul (legalább is először, és idén így lett meghirdetve). ÁPOLÁS- ÉS BETEGELLÁTÁS a szak neve. Ezen belül több szakirányból lehet választani. Ennek a szakiránynak a neve (nemes egyszerűséggel): ERGOTERAPEUTA. A gyógytornász az egy másik szakirány. Hasonló, de másik!!! Valószínűnek tartom, hogy az első évben minden ápolás- és betegellátás szakos ugyanazt tanulja majd,(anatómia, élettan, stb.) és csak másodévtől kezdi el a szakiránynak megfelelő tárgyak elsajátítását. Ha ez így van, akkor most még nem tudunk tapasztalatokról olvasni, majd csak jövőre. A felvi.hu oldalon lehet rákeresni az információkra, illetve a "PTE ETK ergoterapeuta" szavak beírásával a keresőbe. Az idén már nem lehet rá jelentkezni, esetleg csak a pótfelvételin augusztusban, de ott általában a szakoknak az önköltséges formáját szokták meghirdetni (amennyiben maradnak szabad helyek.) Jövőre viszont (2022) az általános felvételi eljárás időszakában február 15-ig a felvi.hu-n lehet jelentkezni majd az ingyenes (azaz állami ösztöndíjjal támogatott) képzésre. Akkor már elképzelhető, hogy több intézményben is indul majd ez a szakirány, illetve ugyanazon intézményen belül esetleg több képzési helyen is. Érdemes nagyon figyelni, hiszen az idén is csak kb. február elejére kapta meg az engedélyt a szakirány, azaz a jelentkezési határidő előtt két héttel, ezért akiket érdekelt volna, azok közül többen talán észre sem vették. Sok sikert az érdeklődőknek!
2021. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!