Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak? (Több lent)

Mit válasszak? (Több lent)

Figyelt kérdés

Adott egy 8 osztályos gimnázium amibe én járok (most megyek 8.ba), itt még nyelvi elkészítőbe is szeretnék menni ha itt maradok.

de viszont rájöttem hogy van pár iskola még a városban ami

szakgimnázium és ott van infós szak és engem érdekel az informatika mert azzal akarok majd foglalkozni ha felnövök.

Még egyetemre is akarok menni ott is infóra vagy ilyesmire,

Nagyot hibázok azzal hogyha most nem megyek át hanem itt maradok abban a sima gimiben amibe járok, és itt éretségizek vagy menjek át abba a szakgimnáziumba ahol tanítanak informatikát?

Bocs a szóismétlésért meg a helyesírási hibákért



2018. júl. 21. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Hat ha infoval akarsz foglalkozni felnottkent, akkor szerintem eleg eggyertelmu.
2018. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell átmenmed, a gimnáziumi infkrmatika nahyon egyszerü, illetve az érettségi, még az emelt érettségi is az belőle... Nem sok köze van annak ahhoz amit majd egyetemen csináltok.

Amire inkább nagyon rá kellene most feküdnöd az a matek és az angol. Ezekből nem kötelező a felvétel eléréséhez, de elég ajánlott emelt szinten érettségizni, mert sok időt spórolsz vele magadnak.

Egyetemen mehetsz többek között gazadaságinformatikus, programtervező informatikus és mérnökinformatikus szakokra. Sokak szerint a nehézségi és hasznossági sorrend is ez, szerintem meg ez szubjektív, de egyikkel sem lőhetsz nagyon mellé...

Illetve idén először indúlt alapképzési szak még az üzemmérnök-informatika, de ez nem BSc mint a többi, hanem BPs, lehet kicsit komplikáltabb vele a tovább tanulás (mesterszak).

A lényeg, hogy például programtervező informatikán az ELTE-n első évben főleg csak matek van és ezen a szakon inkább tanulsz meg programozni tanulni, mint konkrétan programozni...

Ezek hasznos szakok, de a programozást részt azt főleg neked kell önállóan elsajátitanod otthon, ezért is kell a nagyon jó angol és matek alap.

Nem lehet elég hamar elkezdeni, először kezd valami kevésbé hasznossal, de valami egyszerűvel, hogy legyen sikerélmény.

Aztán jöhet a Java, C++, C# vagy Objective-C, mivel tapasztalataim szerint ilyen fejlesztői állások vannak a legtöbbször hirdetve...

De ha gazdasági területen akarsh elhelyezkedni, akkor mind1, oda ABAP kell, csak az pont olyan amit nem lehet otthon. De ez esetben sem hátrány ha megy a C++, az sosem az.


Szóval nem szükséges Budapdsti gimibe menni.

2018. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ugyan a legnevesebb egyetemek mint ELTE, BME és Corvinus is Budapesten vannak, de egyetemre sem feltétlenül kell Budapestben gondolkodni, vidéken is megkapod ugyanazt a színvonalt ennél a szaknál...

Munkában (ha jó sokat akarsz keresni), akkor nem csak hogy Budapestben, hanem Berlinben, Dublinban, vagy akár Californiában érdemes gondolkodni (oké utolsóhoz azért nagyon jónak kell lenni).

De ha megfelel az átlagos fizu, akkor még munkát is találsz vidéken. Egy informatikai diplomával bárhol találsz munkát.

2018. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én olyan szakgimibe jártam ahol elvileg az informatika oktatás kiemelkedő, hát nem volt az.
2018. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezted privibe, hogy mivel kezd...

A legtöbben a pythont szokták javasolni, de jó lehet még a C# akár elsőre.

Vagy ezek, de szerintem legjobb a Pascal elsőre.

2018. júl. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat! Ment a zöld kéz
2018. júl. 22. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!