Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az emelt szintű...

Szerintetek az emelt szintű biosz érettségi nagyon nehéz? Külön tanár nélkül, semmi előkészítő nélkül megoldható egy év alatt?

Figyelt kérdés
Vagy inkább középszintűt megcsinálni négyes, ötösre? (a pontok miatt)

2018. júl. 22. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Megoldható. Én februárban találtam ki és kezdtem el el 2013-ban készülni a 2013 májusi érettségire és szumma 74%-kal sikerült az emelt szintűm.
2018. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ


És megkérdezhetem milyen könyvekből tanultál, és hogyan készültél rá?

2018. júl. 22. 18:33
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A követelményrendszer szerint haladtam és a mozaik biológia 11-12 összefoglaló könyveit használtam, plusz amit nem értettem abban, arra rákerestem a neten.
2018. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg gondolom gyakoroltál régebbi érettségi feladatokat is nem? És csak ebből a két könyvből tanultál?
2018. júl. 22. 19:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az alap. Minden témakör (pl. kiválasztás vagy növények anyagcsere folyamatai) után végig mentem 2005 óta a feladatsorokon és megoldottam a kapcsolatos feladatokat.
2018. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Más könyvet nem használtam.
2018. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszod :)
2018. júl. 22. 19:15
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Simán megoldható; az meg, hogy mennyire nehéz, relatív. Egy középiskolai töri TZ-nél jóval nehezebb, egy átlagos nehézségű egyetemi vizsgához semmi. De megoldható egy év alatt, (szerintem) felesleges a magántanár. Mondjuk egy olyan személy néha jól jöhet, aki jártas a biológiában, mert felmerülhet 1-2 furcsa kérdés felkészülés során, na meg kezdetben az esszék javítása sem biztos, hogy egyértelmű. Ahhoz viszont nem árt egy biológia tanár, aki javít érettségit. Bár erre én nem adnék ki pénzt, annyit nem ér, de maximum ezért tudnék elképzelni egy magántanárt.

A korábbi évek érettségiit én is nagyon ajánlom, a feladattípusok begyakorlása (főleg az esszéé) sokat nyomhat az eredményen. Vannak magyar mint idegen nyelven íródott érettségik is minden tavaszi vizsgaidőszakra, azokat is meg lehet csinálni, így összesen van közel 50 feladatlap gyakorlásra megoldókulccsal, teljesen ingyen. ;)

Egy jó tanács: Az utolsó két hónapra ne hagyj új anyagot, ismételj és gyakorolj már csak. Egyébként meg hajrá!

2018. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod.


Még annyi kérdésem lenne, hogy az emelt kémiával mi a helyzet? Arra is fel lehet készülni egyedül még a biosz mellett?

2018. júl. 22. 21:24
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Én csak emelt kémiára készültem fel kb. 3 hónap alatt és ötös lett. :) Tök hihetetlen, mert nem voltam faktos, és alapórán is 3-4 voltam. Főleg a villányis tk-ból tanultam, de a szervest a mozaikosból, illetve a 11-12 mf. is tök jó a mozaikosból. Számolásokhoz meg ugye az Ötösöm lesz, gyakorlásnak meg érettségik. A szóbeli meg már elég laza, csak elmélet és kísérlet, semmi számolás. :)

Bioszból én amúgy a 9-10-11 tankönyveket ajánlom, de Havasy Thyra vázlatos könyvét is nagyon szerettem, ezekkel együtt 89% lett az emelt bioszom.

2018. júl. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!