Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mesélni az orvosiról?

Tudnátok mesélni az orvosiról?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, a biológia érdekelne a leginkább, ezen belül is a genetika és az idegrendszer.

Azt jól tudom, hogy ha emberi genetikával akarok foglalkozni, akkor előtte általános orvosit kell végeznem, és utána szakosodhatok erre? Ennek van jövője Magyarországon, érdemes ilyen irányba elindulni? Mert azt is hallottam, hogy genetikusként külföldre érdemesebb menni.

Az orvosi szakról nem sokat tudok, csak hogy nehéz, de elvégezhető. Melyik egyetemre érdemes menni, hol a legjobb a képzés?



2018. júl. 23. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, most nincs kedvem litániát írni, ezért csak a négy egyetem részre válaszolnék. Az egyetemek kb. egyforma színvonalúak, azt szoktuk javasolni, hogy VÁROST válassz ne egyetemet. Tehát azt gondold végig, hogy melyik városban töltenél el szívesen hat évet, Budapesten, Pécsen, Szegeden, vagy Debrecenben.
2018. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Ha jól értem kutató akarsz lenni?

Akkor szerintem felesleges az orvosi.


A SOTE-nek van Idegtudományi doktori iskolája... oda lehet jelentkezni MSc után.


Pl biológia vagy bionika az tipikusan kutatómérnök szak.


Persze ha konkrétan gyógyítással akarsz foglalkozni, akkor orvosi egyetem. Kutatáshoz nem kell, és többet ér egy mérnöki képzés. Ma már az idegtudomány teljesen átment informatikába, matekba és data science-be...de lassan a genetikához is jobban jársz pl egy data science diplomával.

2018. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki genetikus akar lenni mindenképpen, ahhoz általában valóban nem az orvosit szokták ajánlani alapnak.

Egyébként úgy lehetsz orvosi után genetikus, hogy elvégzed ugye az általános orvosit, ami 6 év, utána szakosodsz gyerekorvosnak vagy szülész-nőgyógyásznak, ami 5 év, utána pedig tovább szakosodsz klinikai genetikára, ami még 2 év. Legalábbis én ezt az utat láttam.

Engem is nagyon érdekel amúgy a genetika, és egyetem előtt határozottan úgy is gondoltam, hogy genetikus leszek. Most így egy év után úgy érzem, még mindig benne van a pakliban, de miután rájöttem, hogy a genetika közel sem (!) arról szól, amiket gimiben tanultunk, már egyáltalán nem vagyok olyan biztos benne. És igen, mindez egy év után, képzelheted, hogy mennyire vagyok benne a témában. :D (kb. semennyire, ha valaki netán félreértené)


Emberi genetikával pedig szerintem ugyanúgy foglalkozhatsz biológia alapszakról szakosodva is.


Az országban mind a négy helyen ugyanolyan jó az orvosképzés, úgyhogy erre lehetetlen válaszolni. Nyilván mindenkinek kicsit a saját egyeteme felé húz az ember szíve, meg nehéz is úgy alkotni valamiről véleményt, ha nem próbáltad ki az összeset.

2018. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!