Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy sok helyen...

Miért van az, hogy sok helyen sokkal magasabbak lettek a ponthatárok, mint a központilag előre meghatározott ponthatár?

Figyelt kérdés
Pl. DE-GTK turizmus vendéglás alapszak, levelező tagozat: az előre meghatározott 400 pont helyett jóval magasabb a ponthatár. Jó, nappali tagozaton maradt a 400 pont. Különbséget tesznek nappali és levelező között a központi ponthatár tekintetében? Erről én nem olvastam!

2018. júl. 26. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A központi ponthatár csak egy szint, amit mindenkinek meg kell ugrania az adott szak esetében. Olyasmi, mint a jogszabályi minimum, ami meg az összes felvételizőre vonatkozik.

Az oktatási kapacitás véges, ha többen jelentkeznek, mint ahány embert tanítani tudnak, akkor nyilván a legjobbakat választják ki. Sokszor szembetűnő ez olyan képzéseknél, amire kevés hely van, jellemzően másoddiplomások és önköltségesen végzik.

2018. júl. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Megnyugtattál, mert fel voltam háborodva.
2018. júl. 26. 07:47
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Ne felháborodva légy, hanem talán ne olyan szakot válassz, ahova minden második tinilány jelentkezik, és az általa adott diploma nem ér semmit.
2018. júl. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem oda jelentkeztem, csak kíváncsiságból böngészgettem. Lehet, hogy pótfelvételin fogok jelentkezni egy másik alapszakra. Amúgy a rokoni körömből van olyan nő, aki nagyon is jól boldogult a turizmus-vendéglátás alapszakkal.
2018. júl. 26. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy relatív könnyebb volt az érettségi, mint tavaly. Ezért emelkedhettek a szakokon a határok. Avagy, ahogy előttem már leírták. Többen jelentkeztek, felkapottabb lett egy-egy szak. Esetleg kevesebb a férőhely, vagy az állami/költséges rész máshogy oszlik el.
2018. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!