Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik pszichológiára terveztek...

Akik pszichológiára terveztek még jelentkezni de nincs igazából semmi pénzetek és szülői támogatás sem játszik, nektek mi a konkrét tervetek, hogyan végzitek majd el az alapszakot, s hogy folytatjátok még tanulmámyaitokat?

Figyelt kérdés

Én 24 éves vagyok, van már egy diplomám, de nem használom.

Diplomát nem igénylő munkám van, heti 40 órás, + néha becsúszik egy szombat is.


Pont az albérletmre és az életben maradásomhoz elég a fizetésem... De tényleg hónapról-hónapra élek, egy fillért sem tudok félretenni.


Azon gondolkodom, hogy hogyan kéne elvégeznem a pszichológia alap és mesterszakot... Abban, hogy utána mi lesz, esetleg hogyan PhD-zok még bele sem merek gondolni.

Kollégiumba semmi kedvem költözni, nappali mellett pedig azt kellene. Most szerencsére indult államis levelező formában a szak, a Károlin.

Ez egy kisebb csoda, ha jövőre is lesz akkor oda felvetetem magam...

Szerintem az alapszakot el is tudom végezni munka mellett.

Csak az a baj, hogy ugye azzal a diplomával még nem tudok elhelyezkedni, nekem viszont pont a végére elfogynak az állami féléveim.

Mesterre fel kell vennem majd diákbitel kettőt, ami tudom hogy rendkivül kedvező, de ilyen anyagi háttérrel akkor is félő, hogy katasztrofális lépés.


De ami az MA diploma után jön, azt fogalmam sincs hogy fogom anyagilag és ideileg megoldani...


Ezért érdekelne hasonkó helyzetben lévő emberek konkrét terve, már ha rajtam kívül van még valaki így... Előre is köszi!


2018. júl. 26. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Károlin vagyok levelezőn másodéves. Csináld így! És tanulj sokat! Ha törekszel addig is a kapcsolatépítésre, el fogsz tudni helyezkedni (pl. mi is ismerkedhetünk addig is :) Hátha jön valami jó munkaajánlat, vagy ötlet addig! Ne add fel már a tervezésnél!


Én is dolgozom mellette, és családom is van már :) De innen szép győzni! ;)

2018. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!