Orvosi vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre szeretnék orvosira menni, de előtte szeretnék érdeklődni mind a 4 egyetemről :)

Hangulat, légkör, az egyetem körül írása érdekel. Tanmenet esetleg. Annyit tudok, hogy az anatómia a SOTE-n 4 félév, míg a többin csak 3 és fél (javítsatok, ha nem így lenne.. 😀). Meg ilyen kis apróságok érdekelnek :) Nagyjából mindegyik egyforma távolságra van, és mindegyik szimpatikus, így nehézkessé válik a választás 😀



2018. júl. 27. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Oda menj, ahová a legkönnyebb a bejárás (hiába van ugyanolyan távolságra, ha az egyikhez mondjuk háromszor kell átszállni, a másikhoz meg csak egy vonatra kell felülni) és amelyik város jobban tetszik. A tanmenet mindenhol ugyanaz, ugyanazok a fő tárgyak, a választhatókban esetleg lehet különbség. Mindegyiknek van előnye és hátránya, mindenhol más tárgyakat vesznek szigorúbban, pl a Semmelweisen a másodév a legnehezebb, Szegeden a harmadév. Az anatómia azért csak 3 félév a vidéki egyetemeken, mert fejlődéstant nem tanulunk (Anatómia, szövet- és fejlődéstan a kurzus neve), csak nagyon nagy vonalakban, egy pár tétel erejéig, viszont kötelezően választható tárgyként nálunk is fel lehet venni a fejlődéstant, úgyhogy nem "kevesebb", csak másképp van elosztva.
2018. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nem tudom hova jársz, de nem így van, hogy csak pár tétel a fejlődéstan, legalábbis Debrecenben. Szigorlaton külön tételsor van belőle, részletesen kérdezik, kötelező megtanulni.


Tudomásom szerint SOTE-n egy félév tájanatómia is van, ez vidéken nincs meg, ezért csak 3 félév. Debrecenben két év általános anatómia van (végtagok, koponya, utána mellkas, hasüreg, medence, fej-nyak), ezekből szigorlat, majd 1 félév neurobiológia (neuroanat, neurobikém, neuroélettan).

2018. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban én is, és minden orvosira járó ismerősöm (kb mindegyik egyetemről vannak barátaim) azt mondja, hogy jelentős különbségek nincsenek, és tényleg város alapján dönts. Ha mondjuk Szeged tetszik, könnyebb bejárni stb, akkor azt válaszd, de ha a másik város tetszik jobban, akkor azt. Esetleg ha most nyáron van időd, akkor menj el a városokba, esetleg az egyetemet is sétáld körbe, és az alapján dönts.
2018. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Szegedre járok. Nekünk 1. félévben a koponya, törzs, végtagok és általános szövettan volt, 2. félévben belső szervek, mellkas, hasüreg és kismedence, 3. félévben neuroanatómia és fej-nyak tájék, 2-3. félévben részletes szövettannal együtt. 2 vagy 3 általános fejlődéstanos előadás volt, ezekből volt 5-6 tétel a szigorlaton. Mondjuk nem most voltam elsős, ha jól tudom, már a részletes fejlődéstant is tanítják azoknak, akik tavaly kezdtek és javítson ki valaki, ha hülyeséget mondok, de úgy tudom, hogy nekik már 4 félév az anat.
2018. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pedig még csak most voltam elsős, és még mindig 3 félév az anat Szegeden. :)

És hát valóban, a fejlődéstant nem viszik (szerencsére) túlzásba. Bele van építve az anyagba, vizsgán mindig van is belőle pár tétel, de nem sok. Mondjuk arról még nem tudok nyilatkozni, mi lesz harmadik félévben, de a szigorlati beugrók és tételek alapján az sem túl gazdag fejlődéstanban:

[link]

[link]


Kérdező:

3 és fél(!) logikusan belegondolva sem lehetne, hisz nincsenek negyedévenként vizsgák sem, meg semmi. :D

Alapvetően mind a négy egyetem ugyanolyan jó, vannak kisebb eltérések, de ennyi. Semmelweist kivéve mindenhol nyilvánosan fent vannak az órarendek, úgyhogy lehet nézelődni.

Annyi még érdekes lehet talán anattal kapcsolatban, hogy Szegeden és Budapesten már első félévben elkezdődik az anat, míg Pécsett és Debrecenben csak második félévben kezdik.

Őszintén, irigyeltem is őket miatta első félévben, de most így utólag már annyira mindegy. :D

A hangulat valószínűleg jobb lehet vidéken (és az elmondások alapján az is), már csak azért is, mert kisebbek az évfolyamok (bár azért itt is elég sokan vagyunk, lehetetlen mindenkit ismerni).

2018. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van. Oda menj, amelyik város a legjobban tetszik. Az egyetemek között nincs nagy különbség, a fő tárgyak ugyanazok, a megtanulandó anyagmennyiség is ugyanaz kb. Egyik helyen az egyik tárgy a szívatósabb, másik egyetemen meg a másik. Jó és rossz tanárok is vannak mindenhol. A gyakorlat meg sehol sem igazán jó sajna, a magyar oktatásnak (és nem csak az orvosinak egyébként) az az igazi gyenge pontja.

Viszont marhára nem mindegy, hogy hol töltesz el 6 évet. Esetleg érdemes az anyagiakat is figyelembe venni, valószínűleg vidék azért olcsóbb (albérletárakat, közlekedést tekintve).

Amúgy elég rég voltam már elsős (Szegeden), de nekünk még 4 félév volt az anatómia és a fejlődéstant is teljes részletességgel kérték. Mindig próbálnak variálni, újítani, javítani valamit, aztán vagy bejön, vagy nem. Most kitalálták ezt a tömbösített gyakorlatot is, aztán lehet az sem lesz hosszúéletű:D

2018. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

1. válaszoló nem tudom honnan vette, hogy "vidéken" nem tanulunk fejlődéstant. Debrecenben az anatómia szigorlat harmada (40 tétel) fejlődéstan.. Azért 2 féléves, mert a neuroanatómiát egy külön tárgy keretében oktatják. (így lesz összességében 3 félév).


Kérdező: Város alapján válassz, járd be az egyetemi campusokat (nyílt napokon a legegyszerűbb), nézz körbe mindegyik városban, melyik a legszimpatikusabb. Szerintem sem a távolság, sem az átszállások száma nem számít, ha jobban tetszik egy nehezebben megközelíthető város. Én pl. 220km-ről járok busszal Debrecenbe, 5-5,5 óra az út, de nem bántam meg, imádom :D

2018. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5,5 óra 220 km? Hány átszállással? Milyen gyakran jársz haza? :O én 250 km-re lakok, de "csak" valamivel több, mint 3 óra az út.
2018. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!