Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jogász szakra menni...

Érdemes jogász szakra menni Hol lehet vele elhelyezkedni? ügyvéd. Bíró. ügyész-en kívűl mi kell oda törin kívűl?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Jogász diplomával önmagában nem túl sok a lehetőség, viszont ha a jogász diplomával szakosodsz esetleg kiegészíted egy kis számvitellel vagy kereskedelemmel meg szerzel mondjuk 2 felsőfokú nyelvvizsgát akkor kapkodni fognak utánad.
2010. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jogász diplomával szakosodsz pl polgár jo?nemzetközijog büntetőjog?
2010. jún. 19. 13:36
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Ügyvéd: felejtsd el, rengetegen vannak. És nem csak hasra ütés szerűen mondtam, tényleg így van. Rengetegen.

Bíró: kihalásos alapon működik, erre nem érdemes építkezned.

Ügyész szintén.


Kapkodni fognak utánad ? Ezt nem tudom honnan veszi az első válaszoló, de azt azért érdemes lenne figyelembe venni, hogy MO-n. 3-4x annyi jogász van, mint amennyire szüksége lenne ennek az országnak.

Nyelvvizsgával mit érsz? A jogi munka a magyar nyelvet használja, nem sok helyen hasznosíthatod a nyelvtudásodat.

2010. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Akkor olvassad el még jobban hogy mit írtam. A jogi diploma egy nagyon jó alap amire baromi jól lehet építeni. Aki kitartó és még lesz ereje/türelme tanulni a jogász diploma után (mellett azért nem igazán kivitelezhető) az nagyon jól járhat.

Persze meg lehet magyarázni hogy milyen szar nekem a jogász diplomával, számvitellel, perfekt angol és francia nyelvvel kiegészítve, de amikor válogathatok a jobbnál jobb versenyképes ajánlatok között akkor azért elmosolygok kicsit. :)

Amúgy örülök ha minél több embert lebeszélsz, annál kevesebb riválisom lesz a jövőben. :-)

2010. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
angol és francia hol tanultál meg ennyire jól? te jogász vagy?
2010. jún. 19. 16:47
 6/14 anonim ***** válasza:
én is most jelentkeztem Szegedre , úgy gondolom,hogy telített szakma,de alapnak tökéletes,ahogy már az előző válaszoló is megírta.3 év alapkézés utan lehet sok irányba szakosodni,nekem is ez a célom.. büntetőjogi stb.. érdekes
2010. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Imádom, amikor mindenki ügyvédnek, bírónak, miniszterelnöknek, szívsebésznek titulálja magát ezen az oldalon, aztán elkezdi nyomni, hogy ez a szakma ilyen jó, olyan jó.

Nem tudom mi ezzel a cél, talán valaki unatkozik.

Jogász diplomával elég furcsa helyesírásod van, azért azt meg kell hagyni.


Jogi fórumokat olvasok, ismerősök közül is sok jogász van, értük valamiért nem kapkodnak.

2010. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

A jogi képzés osztatlan 5 évig szívsz mindent tanulsz, aztán kapsz egy alap diplomát. Bekuncsorálod magad valami helyre, lehetőleg olyanra amivel később foglalkozni szeretnél, mert csak abból szakvizsgázhatsz majd. Ez elég necces, mert a közigazgatásos állások( közigazgatás, ügyész, bíró) kihalálos alapon vannak, summa alatt rád se néznek, de afelett se nagyon mert van millió. Ügyvédeknél, általában ilyenkor nem kapsz fizut, vagy ha kapsz is akkor minimábért, de olyat is hallottam már, hogy a tb-t adót egyebet az aranyifjú magának fizette tehát kb 70 ezret keresett és 100 ezret fizetett be havonta. Ha ne adj isten ügyvéd leszel azt tudnod kell, hogy a kamarába való bekerülés költsége kb másfél millió forint, az pedig kötelező. Ha cégnél dolgoznál, akkor azt felejtsd el, nem vesznek fel gyakornokokat.

Ezt a kört ízlésed szerint 3 évig csinálod, jelentkezel szakvizsgára és csinálod tovább ugyanezt.

Ja és a képzésről még nem is írtam.

Higgy nekem nem éri meg.

Egy katona jogász felesége vagyok, kb egyetem közepe óta együtt vagyunk, úgyhogy ha nem is 100%-ig testközelből, de van némi belelátásom a dologba.

2010. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Jelenleg is túlképzés van, nem biztos, hogy érdemes.

Persze, ha ez érdekel, jelentkezz.


"Nyelvvizsgával mit érsz? A jogi munka a magyar nyelvet használja, nem sok helyen hasznosíthatod a nyelvtudásodat."

Bocs, ez marhaság. A nyelvtudás mindenképpen fontos, akármit csinálsz. A jogi munka nem csak a magyar nyelvet használja és az EU-hoz tartozunk, a cégügyektől kezdve egy csomó egyéb nyelvtudást igénylő jogi feladat is lehet.

2010. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
nem akarok bunkó lenni,de ilyen helyesírással inkább takarítónőnek menj..magadat is megkímélnéd a cslódástól,mert úgysem vennének fel.nem olyan egyszerű oda bekerülni még a jobbaknak sem.
2011. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!