Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi szakra van lehetőség...

Orvosi szakra van lehetőség átmenni bioszról?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és az lenne a kérdésem,hogy ha biológia szakra megyek tovább egyetemre akkor onnan egy fél vagy egy év után van lehetőség orovosi karra átmenni? (egy egyetemen belül gondolkodom) Ha igen mik a feltételek vagy az ehhez kapcsolódó tudnivalók?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

18/L



2018. júl. 27. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem mesz rogton orvosi szakra?
2018. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az az elsődleges célom. De bennem van az is,hogy mi lesz ha esetleg nem sikerül elérnem annyi pontot. Próbálok más lehetőségeken gondolkodni mert az orvosit nem szeretném feladni. Gondolkodtam azon is,hogy ha esetleg nem sikerülne kihagynék egy évet és újra próbálnám. De ez nem a legjobb megoldás. Remélem nem lesz szükségem B tervre de azért szeretnék informálódni a lehetőségekről.
2018. júl. 27. 11:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyik egyetemen se működik. Nagyon távol áll egymástól a két szak. Újrafelvételivel megoldható (ugyanazok a követelmények, mintha először jelentkeznél - 2 emelt érettségi stb).
2018. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm. Keményen tanulok és remélem először sikerülni fog de ha nem akkor nincs más csak az újrapróbálkozás lehetősége.

Mégegyszer köszönöm a választ :)

2018. júl. 27. 11:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon izgulos vagy, csinalj egy rendszert, ami alapjan tanulni fogsz es siman meglesz a pont. Hajra!
2018. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen én is terveztem egy komolyabb ,,tanulási tervet" 😅 köszönöm a tanácsot :)
2018. júl. 27. 11:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Újra felvételivel. Több mára már szakvizsgázott szakorvos ismerősöm kezdte, biológus szakkal.
2018. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha biológiára mész élőször akkor kidobsz x félévet az ablakon.
2018. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont most mentem át biosz szakról orvosira. Vagyis újrajelentkeztem, orvosihoz kötelező az emelt biosz és a kémia, ráadásul tárgyakat sem fogadtathatsz el, olyan szinten különböző a két szak tematikája. Szerintem ha céltudatosan érdekel az orvosi, akkor nem érdemes belekezdeni a biosz szakba, még egy félévre sem, sokkal hasznosabb dolgozni, nyelvet tanulni meg ilyenek. Csak egy tipp. :)
2018. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme lenne a ponthatároknak, ha egy alacsony ponthatárú szakról átmehetnél egy magas ponthatárúra? Arról nem is beszélve, hogy a tanterv 10%-ban nem fedi a másikét.
2018. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!