Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika tudásban (főként a...

Matematika tudásban (főként a közös témákban) mekkora különbség lehet egy matematika bsc alkalmazott matematikus, és egy proginfo bsc modellező (legmatekosabb szakirány) hallgató között?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert lehet hogy alk.mat msc-re akarok továbbtanulni, mert egyik infos msc se tetszik, és a matek meg a számítástudomány érdekel.


Gondolom olyan ember akinek mindkettővel tapasztalata van nem sok lesz, ezért idelinkelem a tematikákat.


[link]


[link]


Köszi a segítséget!



2018. júl. 27. 12:56
 1/7 Baluba ***** válasza:
78%

Elég komoly különbség lehet. Én a matekot tanultam (aztán pont számtud szakirányt választottam), az infós tárgyakat tanítottam, és az a legnagyobb különbség, hogy matekon tudni és érteni kell az elméletet önmagáért és a későbbi elméleti részek kedvéért. Az infón nincs ilyen elvárás, ott az elméletet annyira kell értened, hogy a gyakorlati részek ne varázslatnak tűnjenek. Ez a számonkérésben is tükröződik.


Viszont ez ne tántorítson el, ha szeretnél matematikus is lenni. Annyira kicsi a létszám, hogy előadáson is bátran kérdezhetsz, ha valami nem világos, és pótolhatod azokat a kis hiányosságokat, amiket esetleg összeszedtél. Anélkül, hogy 3 év anyagát kellene újratanulnod.

2018. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerinted van értelme így csinálni, ahogy írtam? Vagy matek bsc nélkül igazából nincs?
2018. júl. 30. 21:01
 3/7 Baluba ***** válasza:
71%
Szerintem próbáld meg. Valójában az msc könnyebb, mint a bsc (alkalmazott matematikus). Kevesebb tárgy, szabadabb választás, kollegiális tanárok. Ha megvan a matematikai képességed, nem fog gondot jelenti az esetleges lexikális lemaradás. Ezt pedig csak úgy tudod tesztelni, ha megpróbálod.
2018. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg van valami tanácsod, hogy mit érdemes csinálni az info bsc alatt, hogy könnyítsem a későbbi dolgom? (néhány matek bsc-s tárgyak felvételén túl)
2018. aug. 1. 10:00
 5/7 A kérdező kommentje:
*tárgy
2018. aug. 1. 10:00
 6/7 Baluba ***** válasza:
55%
Van egy 6. féléves tárgy, Számítástudomány előadás néven fut. Ez gyakorlatilag a Számtud MSc bevezető tárgya, erre midnenképpen járj be. Ha úgy érzed, ez nem okoz gondot, és érdekel is, akkor nem lesz baj az MSCvel sem, de ha erősnek ézed, akkor lehet, hogy érdemes más mesterképzést megfontolni.
2018. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2018. aug. 2. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!