Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika hallgatók,...

Gazdaságinformatika hallgatók, mi a véleményetek a szakról?

Figyelt kérdés

Egyaránt kíváncsi vagyok a végzettek és a még most is tanulók véleményére.

Megérte erre a szakra menni, nem bántátok meg?

Milyen a képzés?

Milyenek a munkalehetőségek, fizetés és mennyire lehet vele elhelyezkedni?

Szerintetek melyik egyetemre érdemes menni erre a szakra? (tanárok, többi diák, képzés színvonala, kollégium, légkör)


(Légyszi írjatok oda, hogy melyik egyetemre jár(ta)tok (és mikor végeztetek)!)



2018. júl. 27. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Idén végeztem. Ez a képzés keveréke a gazdasági-menedzsment-infó vonalnak, egyeteme válogatja, hogy melyik erősebb. Én a BCE-re jártam, ahol a gazdasági vonal erősebb, ezt úgy kell érteni, az informatikai jellegű, de különösen a programozás jellegű tárgyakat könnyebb teljesíteni és arányaiban kevesebb kreditet jelentenek. Más egyetemeken ez másképpen van, a BME-n tudomásom szerint pl pont fordítva van a súlyozás. Választani leginkább ez alapján érdemes.


Pozitívum: változatos tárgyak, alapvető ismereteket szerzel gazdasági és informatikai vonalon is, sokféle poszton el tudsz helyezkedni. Érdemes kiegészíteni egy jól megválasztott mesterszakkal. A gazdinfó bsc elég sokféle mesterhez elfogadott.

Negatívum: se hús, se hal. Nem itt fogsz megtanulni programozni, de nem lesz belőled mérlegképes könyvelő vagy kontroller se, a legtöbb tárgy alapozó jellegű. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen munkahelyre kerülsz, ahol még sokat kell majd tanulnod ahhoz, hogy valóban használható legyen a tudásod, különösen, ha a programozás érdekel jobban. Bár ezt azért valószínűleg a legtöbb alapszakról el lehet mondani.


Szerintem a képzést könnyű, talán egy kicsit "túl könnyű" is volt elvégezni, én pl teljes munkaidőben dolgoztam mellette végig. Nekem némileg kényszer volt ez a szak, olyat kerestem, amit jó eredménnyel el tudok végezni munka mellett is. Más élethelyzetben mérnökinfóra vagy proginfóra mentem volna.

2018. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem jártam erre a szakra, viszont együtt dolgozom ilyen szakemberekkel (Európa egyik legnagyobb multijánál, központi egységben), és az a véleményem, hogy ez egy nagyon jó szak. Programozni amúgy is mindenki otthon tanul meg, úgyhogy na nem akarsz játékfejlesztéssel vagy operációs rendszerek tervezésével foglalkozni, akkor teljesen jó ez a szak némi specializált képzéssel megfejelve (nézz körbe a Udacity-n és az edX-en, nyugatabbra itt tanulnak még a végzett informatikusok is). A későbbi lehetőségeket tekintve bátran ajánlom ezt a képzést, azzal a kikötéssel, hogy kezdj el mellette komolyan megtanulni programozni.
2018. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!