Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, van egy érettségim ami nem sikerült valami fényesen, mellette egy szakmám amit nem szeretek, de ebben dolgozom mert pl. a gyári munkánál jobb. Szeretnék változtatni, mivel ebben a szakmában nem tudom magam elképzelni életem végéig. Kissé elszomorít, hogy 23 évesen nem tudom mihez kezdjek magammal, azt sem tudom mi az ami érdekel.. Gondolkodtam jövőre egyetemen, de az sem garancia rá, hogy rendes munkám lesz, ráadásul a szakot se tudom mi lenne jó, nagyon sokan mondják, hogy rengeteg szakon van túljelentkezés, így nem nagy a valószínűsége, hogy munkát kapnék a diplomámmal HA eltudnám végezni.. Sosem voltam az a jó tanuló, tanulni se szerettem anno, így nem tudom most menne-e egyáltalán, államira biztosan nem vennének fel, így diákhitelt kellene felvennem.. Mivel külön élek mellette dolgoznom is kell, hogy eltudjam magam tartani, levelezőn nem tudom helyt állnék-e :/ Így rágondolva , 28 évesen végeznék, lenne egy diplomám, mellette semmi megtakarítás, autó, vagy bármi más, nem tudom megérné-e egyáltalán belevágni az újraérettségizésbe, hogy felvegyenek jövőre, arra a szakra amiről fogalmam sincs :D Érdekel az informatika, talán ez az egy dolog amiben eltudom magam képzelni, de matekból nem voltam valami jó, egyetemre pedig kell a matek.

Elvagyok veszve és csak telik az idő, jövőrem mindenképpen elszeretnék kezdeni más szakmát tanulni, ha nem is egyetemen akkor OKJ-n. De itt se tudom milyen szakmát lenne érdemes tanulnom.

Szerinetek érdemes-e 23/24 évesen belevágni az egyetembe, ha egész életembe lusta voltam tanulni? Kicsit zavar, hogy amíg más egyetemre jár addig én egy "sz*r" szakmában dolgozom, és rosszul is érzem magam emiatt, hogy elcsesztem az életemet. Mit javasolnátok?



2018. júl. 27. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Tanulj nyelvet, tanuljmeg valami hangszeren jatszani. A lehetoseg minden ember elott ott all, csak o maga valasztja mit szeretne magaval kezdeni.
2018. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Vágj bele, 1 félév után rájössz, hogy menni fog-e, persze ha van legalább 280 pontod. Teljesen más egyetemen tanulni, mint középiskolában (persze sokkal nehezebb, de több a motiváció) és a levelező miatt ne aggódj, általában könnyebb elvégezni egy levelezőt mint egy nappalit.


Ha úgy érzed, hogy szereted és megy neked, és meg van minden tárgyat egy nem túl rossz átlaggal, akkor át is tehetnek államira, és akkor csak egy vagy kettő félévet kellett fizetned.


Amúgy meg a monoton élet amit írtál nagyon erős motivációt tud adni. Engem is ez motivál, és munka mellett most vagyok másodéves mérnökinfon. Elég jól megy.

2018. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajna nincs meg a 280 pontom sem :/ Semmit nem tanultam érettségire csak legyen meg így volt vele. Szóval újra kell érettségiznem ehhez. Informatika szak érdekelne, csinálnám szívesen, de nagyon matekosnak mondják. Esetleg amire gondoltam még, az a 2 éves FOSZK képzés, hogy belerazodjak a dolgokba, ha látom, hogy megy akkor utána átjelentkeznék rendes bscre, így nem buknek semmi pénzt az egyetemmel ha mégse sikerülne.
2018. júl. 27. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

ma 22:32


Jó tervnek hangzik. A matek miatt meg ne aggódj. Habár sokan azon véreznek el az elején, de az csak az első 1-1.5 évben van jelentősebb mértékben, néhány tárgy keretein belül. Túl kell esni rajta. Az az 1-1.5 év matekozás megér egy jobb jövőt nemde?

2018. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a középsuli 5 éve alatt tényleg semmit nem tanultam, max órákon figyeltem (már amikor nem a padon feküdtem :D), mégis jó érettségim lett, szóval a lustaság ne tántorítson el. Egy lusta dög vagyok és nem szeretek tanulni, mégis egyetemre megyek. Ha érdekel valami, azt nem úgy élem meg, hogy rá kell feküdni a tanulásra és az is sokat számít, mihez van eszem. Ezzel azt akarom mondani, hogyha tényleg találsz az érdeklődési körödnek megfelelő szakot, amit nem muszájból csinálsz, nem fogod a tanulást se tehernek érezni. Vagy észre se veszed, hogy tanulsz, ezt más egyetemistáktól tudom.

Én informatikai szakra megyek, igen, kelleni fog a matek, bár már lassan ott tartunk, hogy bölcsészetire is be fog csúszni, mert mondjuk a statisztika a mai világban szinte elengedhetetlen.

Az jó jel, hogy aggódsz, hogy mire végeznél, mid lenne és mid nem, mert másoknak ennyi kilátásuk sincs. Ezzel már azt is le tudod szűkíteni, milyen hosszú képzési idő lenne jó neked. Két opciód lehet:

- FOSZ, amihez újraérettségizel két tárgyból + nyelv (bár ez időigényes, de az egyetemi része és a ponthatár elérése nem annyira megterhelő, mintha alapszakra jelentkeznél és a felkészülési idő alatt is dolgozhatsz)

- OKJ, ami munka mellett szintén teljesíthető (nem ad olyan erős végzettséget, mint egy egyetem, de az idődet jobban be tudod osztani)


Remélem hamar sikerül döntésre jutnod. :)

2018. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ha bevállalom az egyetemet akkor mindenféleképpen FOSZK jön szóba, utána levelezőn egyetem ha nem találok munkát azzal a képzéssel.

Okj val az a bajom, hogy egy bármilyen informatika okj nem ér sokat magában, mondjuk ez pont az a terület ahol saját magadat fejleszted otthon. Már van egy okj végzettségem (vendéglátás) pont innen akarok kitörni.

Nyelvvizsga nem okozna gondot, az már tervben van :D

2018. júl. 28. 05:14
 7/7 anonim válasza:
Tanulj nyelveket! Többre mész vele. Bár az info jó irány, azzal biztosan el tudsz helyezkedni.
2018. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!