Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri egyetemre menni ha...

Megéri egyetemre menni ha ötletem sincs mit akarok tanulni, és nem is szerettem tanulni soha? Jobban járnék egy szakmával?

Figyelt kérdés
Minden csapból az egyetem folyik, egyre több ember megy egyetemre, érdemes úgy jelentkezni ha nincs ötletem mi az ami érdekel? Vagy egy asztalos, klíma szerelő, okjval többre mennék?
2018. júl. 28. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Az egyetem nem kötelező, egyáltalán nem hátrány, ha nem végzed el, és rengeteg esetben nem is szükséges. Sokan félreértik, mi is az egyetem, azt gondolják, az már kötelező a jó munkához, és mindenképpen meg kell csinálni. Ez nem igaz. Egyetemre azért kell menni, mert még akarsz tanulni. Ha te nem ilyen vagy, akkor ne menj, csak kínszenvedés lesz, keveset fogsz ténylegesen tanulni, aztán a papír se ér sokat. A szakmunkásokra is óriási szükség van, sőt, manapság már tán nagyobb, mint a diplomásokra. Mindenki azt hiszi, hogy jaj, házat festeni mindenki tud, aztán nemrég mesélte ismerősöm, egy festő egyedül dolgozz egy házon, mert nincs elég szakember, egy héten keresett annyit, mint egy diplomás egy hónap alatt. Lehet ferdítés, de én simán elhiszem. Jó szakembernek lenni persze sehol nem könnyű, és sokat kell tanulni, de nem kell ám a legjobbnak lenni, a legfelsőbb tudásról is papírt szerezni. Ha úgy érzed, jobban járnál egy rövidebb, kevesebb felelősséggel járó szakmával/állással, én azt javaslom.
2018. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van bármi, ami érdekel? Csak azért kérdezem, mert ahogyan az nem elég egy egyetemre, hogy pl. diplomát vagy irodai munkát akarok és sok pénzt akarok keresni, úgy a szakmához sem elég az, hogy pl. nem akarok tanulni, nem akarok egyetemre járni legalább három évig. Ha úgy csinálsz meg egy szakmát, hogy nem érdekel, nincsen hozzá érzéked és csak az a cél, hogy megszerezd a papírt, akkor annak ugyanúgy nincsen semmi értelme, mint az egyetemnek. Ez nem úgy működik, hogy valaki végigbukdácsol a képzésen, megkapja a papírt és akkor onnantól kezdve ő majd jó szakember lesz és sok pénzt fog keresni. Ahhoz, hogy valaki jó szakember legyen ugyanúgy sok tanulásra, gyakorlásra van szükség és az csak kínszenvedés, ha nem érdekel igazán és nincsen benned igény a tanulásra, fejlődésre. Persze, csomó rossz és béna kontár van, de éppen ezért nem is kell több.


Szerintem az a kérdés, hogy mi az, ami érdekel és szívesen csinálnád, mibe lennél hajlandó energiát és időt fektetni, mert akkor azt érdemes elkezdeni függetlenül attól, hogy milyen szintű képzésről van szó.

2018. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van . Már megjártam ezzel, elvégeztem a szakmát amit utálok, így szenvedéssel csinálom. Ami foglalkoztat az a számítógép, technika, telefonok, nem értek hozzá, de ilyesmi területén tudnám elképzelni magam leginkább, mivel ezek körül nőttem fel.
2018. júl. 28. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha az érdekel, akkor olyat kell keresni, ami azzal kapcsolatos. Az mit jelent, hogy nem értesz hozzá? Ha a matek és a fizika jól megy, akkor van csomó szak pl. mérnökinformatika, programtervező informatikus, villamosmérnök, gépészmérnök stb., attól függően, hogy konkrétan mi érdekelne. Szerintem OKJ-k szintjén is lehet találni hasonló képzéseket.
2018. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

ma 11:54


Nem csak az a lényeg az életben, hogy mennyit keresel, és ezt úgy mondom, hogy szakmunkás vagyok és 300 nettóhoz közelít a fizetésem havonta.


De viszont, amiért mellette levelező vagyok egy egyetemen:

- Belefásultam. Nem festő vagyok, de képzeld el, hogy mennyire jó lehet belegondolni abba, hogy 10 év múlva is kenegeted a falat ugyanúgy.

- Nem akarok fizikailag tönkremenni öregkoromra.

- Nagyobb megbecsüléssel jár szociálisan.

Csak hogy néhány példát említsek, hogy miért jobb.


Mellesleg érdemes a legrosszabbra készülni. Valószínűleg irodai munkát 60 évesen is végezhetsz, de nem valószínű, hogy ugyanúgy fogod dobálni a téglát meg a cementes zsákot, mint fiatalon. Nyugdíj meg akkorra vagy lesz, vagy nem.

2018. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá = nem tudnék munkát találni ilyen kapcsolatos dologgal :D

Utolsó én is erre gondoltam, hogy oké most bírnám de később mar nem igazán. Jelenleg is fizikai munkát végzek, most bírom de tudom , hogy ebből később nem jövök ki jól :D

Sajnos sosem tanultam keményen, mivel nem készültem egyetemre, így matekból nem vagyok valami jó, mert nem foglalkoztam vele, fizikát 2 évig "tanultam" , inkább csak ott voltam órán mondjuk úgy . De elgondolkodtam az újra érettségizésen.

2018. júl. 28. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!