Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Voltatok már így? Mit csinálta...

Voltatok már így? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, de nem jelentkeztem tovább tanulásra, mivel a legkisebb elképzelésem sem alakult ki arról, mit akarok tanulni és csinálni, akármit látok lehetőségnek egyszerűen nem mozgat meg.

Úgy gondoltam jelentkezem egy Okj-re idén, és jövőre fősulira, de még ebből is nagyon nehezen választok, mert amint elolvasok valamit, ami egy kicsit is érdekel beleütközök valamibe, amire úgy érzem nem vagyok képes és annyira nem is izgat.

Nem igazán tudom, hogy mihez értek vagy miben van tehetségem.

Hogy könnyítenétek meg magatoknak egy döntést ilyen helyzetben? Nagyon szeretnék tanulni még.



2018. júl. 31. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem magam. Nem vagyok éppen a legjobb tanuló, ezért aggaszt, hogy nem tudok majd jól teljesíteni. Érdekelni meg nem érdekel semmi, bármennyire is szomorú ezt bevallani. Szerintem ne is arra gondolj, hogy mindenképpen olyat válassz, ami 100%-ig tetszik vagy amiben 100%-ig jó vagy, mert olyan úgyse lesz. Lehet, hogy beleütközöl néhány akadályba, ami megnehezít mindent, de nagyon rászánod magad szerintem sikerülni fog, legyen az OKJ vagy fősuli. Még ott van a pótfelvételi is és én is jelentkezem, még ha nem is vagyok benne biztos, hogy jó ötlet. Addig nem tudod, hogy képes vagy-e rá, amíg meg nem próbálod. Én például azon az alapon akarok anglisztikára menni, mert vannak külföldi barátaim. Ha már egy nagyon picit érdekel valami, még akkor is ha “béna” ok, szerintem próbáld meg. :D
2018. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez elég baj, hogy semmi sem érdekel az életben. Menjél el addig, amíg kialakul benned valami, valamilyen segítő munkára, akár szociális munkásnak, akár ápolónak, arról biztos te is úgy gondolhatod, hogy igen, ennek van értelme, másokon segíteni,aztán lehetsz akár főápoló is, vagy legyél ápoló, és közben tanulj ki egy szakmát. Miért kell felsőfokon továbbtanulni? Az érettségi csak arra kell, hogy a embernek meglegyen az általános műveltsége.
2018. aug. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!