Új BSc vagy OKJ?

Figyelt kérdés

Ez lesz az utolsó évem Bsc-n, de nem igazán szeretem azt, amit tanulok, és nem hiszem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni hosszú távon. A kertészet, növénytermesztés érdekelne, ezért néztem ki a kertészmérnöki Bsc-t. A gondom az, hogy a mostani Bsc-m 4 évet vett el, így a következőért már mindenképp fizetnem kellene, illetve úgy hallottam, hogy

magában a Bsc nem sokat ér, így viszont ott állnék 2-vel is. A másik terv, hogy az új Bsc-helyett inkább egy ilyen OKJ-t végeznék, illetve megcsinálnám azt az Msc-t, amit most csinálok. Igaz nem nagyon szeretem, de biztosítéknak jó lenne. Ha pl egy kis gyógynövénytermesztő gazdaságot, vagy ilyesmit szeretnék csinálni, ahhoz elég az OKJ is?



2018. júl. 31. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Jelenleg mit tanulsz?
2018. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is érdemes lenne tudni, hogy mit tanulsz. Talán lehetne tárgyakat elfogadtatnod.


Amúgy az OKJ-k nagy része nem ér semmit. BSC-be gondolkozz.

2018. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Inkább két Bsc mint egy Bsc és egy Okj.
2018. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető voltam, a két opció amiből választanék: 1. most befejezem a bsc-t és az msc helyett csinálok egy másik bsct. 2: a bsc után megcsinálom az msc-t és plusz még az okj-t is. Egyébként földtudomány bsc-s vagyok térképész szakiránnyal.
2018. júl. 31. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a felvi nem írja a bemeneti szakok közé a kertészmérnök Msc-hez. Nem tudom pontosan a tárgyaidat, de lehet érdemes lenne futni egy kört, hogy össze tudsz e kaparni annyi kreditet a földtudományból, hogy teljesítsd a kertészmérnök Msc bemeneti feltételét. A maradékot meg pótolnád a képzés alatt.
2018. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már néztem, sajnos nem lehet. :(
2018. aug. 1. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!