Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges első év után...

Lehetséges első év után átmenni egy másik egyetemre egy új szakra?

Figyelt kérdés
Sajnos felvételi előtt még nem tudtam, mit is szeretnék, így germanisztikára jelentkeztem, viszont most már rájöttem, hogy engem a dietetika érdekelne. A gond az, hogy a szüleim nem engedik meg, hogy abban az egy évben dolgozzak egyetem helyett és jövőre újból felvételizzek dietetikára, azt szeretnék, hogy idén még elkezdjem a germanisztikát és utána váltsak. Hogyan tehetném ezt meg úgy, hogy ne kelljen visszafizetnem a tandíjat, mivel támogatottra vettek fel...

2018. aug. 1. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire befolyásolnak, csináld azt hogy elkezded a germanisztikát, mellette jelentkezel rendes felvételi eljárással majd dietetikára, aztán ha felvesznek, majd mielőtt kezdődne a másodév, kiiratkozol germanisztikáról.

De kár azért a két félévért...

2018. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Meg lehet oldani visszafizetés nélkül (ahogy az első írja, így nem kell visszafizetni semmit).

Viszont valóban butaság lenne 2 félévet így kivágni az ablakon. Jól jöhet még az mesterképzésen.

2018. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Szóval ha újra felvételiznék, akkor nem kell visszafizetnem semmit?

Hát igen, szerintem is felesleges lenne, hasznosabb lenne, ha addig tudnék félretenni egy kis pénzt a későbbiekre...

2018. aug. 2. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!