Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri szellemi munkára...

NZD1999 kérdése:

Megéri szellemi munkára hangolódni?

Figyelt kérdés

Jelenleg jogi pálya felé orientálódok. Jogi asszisztens foszkot végzek majd levelezőn.

Közben tehát dolgozni fogok valószínűleg fizikai munkát. Ha valamiért áttérnék abba az irányba sokat buknék a jogi pálya elhagyásával szerintetek?



2018. aug. 2. 20:20
 1/5 anonim válasza:
Úgy érted, ha ott hagyod a képzést, vagy ha már dolgozol? Hogy érted, hogy mennyit buksz?
2018. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha leteszek az egész jogi pályán való fejlődésről.
2018. aug. 4. 01:46
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert ezt a 2 éves foszkot elvégzem tuti.

Utána szeretnék menni jogi egyetemre. Csak ha közben úgy mond beindul a "karrierem" nehezebb az egyetem de hosszú távon megéri szerintem mert egy jogi diploma bárhol jól jön.

2018. aug. 4. 08:18
 4/5 anonim válasza:

En azt tanacsolom, hogy mindenkeppen csinald vegig. Masnem b tervnek jo lesz. De szerintem a vegzettseg nelkuli munkak nagy reszere az ember vegul raun, mivel fejlodesi lehetoseget nem igen tartalmaznak. Ezeket fokent olyanok vegzik, akiknek nincs papirjuk. Plusz ha belegondolsz 20.000 segelymunkast rugtak ki par honapja, ezeket mind az az ipar fogja majd felvenni ahol te most elhelyezketsz. Igy idovel valoszinuleg nem lesz kereslet rad, a fizikai munka teruleten.

Ha csak nem valik a szenvedelyedse amire en nem lattam meg peldat az elmult 4 evben, miota komolyan dolgozom, akkor mindenkeppen jobb ha feheringes melo utan nezel es a szellemeddel dolgozol.

Mindezen tul szerintem nagyon jo ha dolgozol suli mellett a kitartasodrol, munkaturesedrol fog kesobb tanubizonysagot adni jovobeni munkavallaloid szamara.

A diploma vagy egyeb vegzetseg ugymond garanciat fog adni a kesobbi munkaltatoid szamara, hogy te kepes vagy vegigcsinalni valamit es a vegzettsegnek megfelelo szellemi kepessegekkel birsz.

Sok sikert a tanulashoz es a munkahoz is. Udv. A

2018. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Elgondolkodtató amit írtál és én is azt vallom,hogy ha már van lehetőség azzal élni kell és próbálni tanulni,fejlődni.

2018. aug. 4. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!